18 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

18 жовтня у світі відзначаються Всесвітній день жіночого щастя, Всесвітній день цукерок, Міжнародний день регулювання свого стільця, Всесвітній день обізнаності про менопаузу, Міжнародний день краватки, Європейський день паперового пакета, День європейського бобра, Європейський день боротьби з торгівлею людьми, Міжнародний день легінсів, День обізнаності про розлади розвитку мови.

У США – День Аляски, День супервичислень, День мультикультурного розмаїття, День шоколадного кексу, День без бороди, День очищення віртуального робочого столу, в Канаді – День особистостей, День помічника з охорони здоров’я, в Ізраїлі – День пам’яті Іцхака Рабіна, на Ямайці – День національних героїв, в Перу – Фестиваль “Сеньйор-де-Лурен”, в Азербайджані – День Незалежності, у Великобританії – День Рогатого Бога Британії, в Польщі – День польської Пошти, День листоноші, в Замбії – День молитви, у Чилі – День прапора, в Японії – День міні-спідниці.

Святкові та вихідні дні у жовтні 2021: українці відпочиватимуть аж 11 днів

Православна церква 18 жовтня вшановує пам’ять святої мучениці Харитини. Інші назви свята: “Харитинин день”, “Вічна ткаля”. У народі святу вважали покровителькою ткаль.

Свята Харитина рано втратила батьків і була вихована, як рідна дочка, благочестивим християнином Клавдієм. Дівчина відрізнялася розумом і кмітливістю. Несла любов до Христа, багатьох звертала в свою віру і наставляла на шлях істинний. За часів правління імператора Діоклетіана її піддали жорстоким тортурам, а потім вбили. Сталося це приблизно в 304 році.

Церковний календар: жовтень 2021

Православне свято 18 жовтня – Даміана пресвітера, Єремії і Матвія, священномученика Діонісія Олександрійського.

Преподобний Даміан пам’ятав, як хрестили Русь, все життя наслідував преподобного Феодосія. Користувався повагою у братії за лагідну вдачу, працьовитість і віру в Господа. Ночі безперервно він проводив у молитві і читанні Священних книг. Даміан був постником, тому, крім хліба і води нічого не вживав. За такі подвиги Господь нагородив його даром лікування.

Єремій отримав від Христа дар прозорливості, міг бачити майбутнє і передбачати події. Крім того, тонко відчував настрій і стан будь-якої людини. Матвій за віру знайшов таку ж здатність.

Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

Сьогодні – день пам’яті священномученика Діонісія Олександрійського

Діонісій був язичником, але в зрілому віці звернувся в християнство і став єпископом Олександрійським. Багато сил доклав для того, щоб захистити православ’я від єресі, людей звертав у християнство. Було це за часів правління Декія і Валеріана.

За своє життя Діонісій зазнав багато поневірянь. За часів епідемії чуми він закликав паству доглядати за хворими язичниками і християнами, поховати померлих. Прославився, як чудотворець і благодійник.

Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • безвітряна погода – до похолодання;
  • сніг не випав – зима настане нескоро;
  • випав сніг, але на деревах є листя – опади розтануть;
  • якщо до 18 жовтня сніг не випав, зима настане пізно;
  • чайки кричать і літають зграями – до дощу
  • на березах і дубах залишаються листя – зима буде суворою.

Календар стрижки волосся: жовтень 2021.

Що сьогодні не можна робити

18 жовтня не можна брати і давати гроші в борг. Якщо є зобов’язання – виплатіть все. Також сьогодні не рекомендується надягати нові речі – в старих будете почувати себе комфортніше. Як і в будь-яке інше церковне свято, не можна сваритися і ображатися.

Що можна робити 18 жовтня

У цей день наші предки ткали полотна і катали шерсть на валянки. Вважалося, що дівчинка, народжена 18 жовтня, стане відмінною ткачихою. Також день сприятливий для походу до знахаря, щоб зняти порчу або пристріт.

Якщо у вас у відносинах з партнером розлад – надіньте срібні прикраси, це допоможе знайти взаєморозуміння.

Іменини у Олексія, Петра, Дениса, Григорія, Юліана, Олександри і Тихона. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у жовтні: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев