18 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

18 вересня 2020 світ відзначає День пам’яті загиблих мотоциклістів, Міжнародний день електронної книги, Всесвітню акцію «Очистимо світ», Всесвітній день моніторингу якості води, Міжнародний день вина «Гренаш».

У США – День обізнаності про синдром дефіциту уваги, День обіймів відправника вітальної листівки, День поширення інформації про ВІЛ/СНІД і старіння, День пам’яті військовополонених і зниклих безвісти, День першого кохання, День поваги, День чизбургера, День козинаків з рису, у Вірменії – День астрономії, в Чилі – День незалежності, в Азербайджані – День національної музики, в Японії – День острівних мов.

18 вересня за народним календарем – День Єлизавети і Захарія. Цей день вважався нещасливим, тому сьогодні не варто починати ніякої важливої роботи. Однак існувало вірування, що на Єлизавету і Захарія здійснюються будь-які ворожіння. Через це люди поспішали 18 вересня відвідати ворожок і знахарок.

Також існував звичай в цей день паритися в лазні з березовими віниками, які повинні були відігнати від людини всю нечисту силу.

Історія свята

Єлисавета і Захарія були батьками Іоанна Хрестителя. Коли Ірод дізнався про пророцтво волхвів, що народиться Месія, то наказав убити всіх немовлят у Віфлеємі. Захарія як священик в місцевому храмі, вирішив що пост свій залишати не буде. Так що Єлисавета сама зникла з малюком. Під час служби воїни увірвалися в храм і вбили Захарія. А Єлисавета прожила ще 40 днів, залишивши сина в пустелі одного.

Єлисавета і Захарія

Єлисавета і Захарія

Вважається, то Єлисавета перша передбачила Марії народження Христа. Так що цей день підходить для передбачень і ворожіння. Парі також молилися про зачаття і народження дітей, про їхнє здоров’я.

Традиції та звичаї на 18 вересня

Згідно з народними повір’ями, 18 вересня вважали нещасливим. Говорили, що всі ворожіння і пророкування в цей день виявляються правдивими.

18 вересня також прийнято було виганяти лихоманку березовими віниками. Вважалося, що нечиста сила нікого не потурбує взимку після проведення такого обряду.

Говорили, що людина, народжена на Захарія і Єлизавету, володіє надприродними здібностями, і злі духи її не чіпають. Тому, такі люди часто працювали пастухами, щоб захистити стадо від диких звірів. Крім того, вірили, що, якщо така людина накосить сіна, то тварини будуть їсти його з особливим задоволенням, а корови стануть давати смачне молоко.

Сьогодні прийнято молитися святим Захарію та Єлизаветі. Бездітні просять у них про народження дитини.

Жінкам 18 вересня моляться до святих про жіноче щастя.

Народні прикмети на 18 вересня

  1. Ворожіння і пророкування в цей день неодмінно збуваються
  2. Листя пожовкло раніше покладеного терміну, прикмета того, що осінь буде ранньою, а зима – суворою
  3. Якщо людина народилася 18 вересня, то її талісманом є камінь амазонит
  4. Якщо 18 вересня листя горобини пожовкли, то зима настане рано і буде холодною
  5. Багато ягід на горобині – за прикметами, буде дощова осінь

Іменини у Гліба, Давида, Олександра, Захарії, Афанасія, Олексія, Раїси, Іраїди, Федора і Максима. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

 

0 Комментариев