18 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

Сьогодні, 18 травня, вшановують пам’ять святої великомучениці Ірини Македонської, а також відзначають Міжнародний день музеїв. У цей день світ відзначає День Рожевої Пантери, Всесвітній день вакцини проти Сніду, День пам’яті жертв депортації народів Криму й Всесвітній день скандинавської ходьби.

В Україні святкують День резервіста, у США – День сирного суфле, День без брудного посуду, у Канаді – День Вікторії, у Туркменістані – День відродження і єдності, на Кайманових островах – День відкриття, на Гаїті – День прапора, в Уругваї – День битви при Лас-Пьедрас.

За календарем сьогодні вшановують пам’ять святої великомучениці Ірини Македонської. Вона була ранньо-християнською святою дівою. Була охрещена одним з учнів апостола Павла. Свята Ірина була донькою македонського князя. Один з учнів святого апостола Павла охрестив її. Згодом вона навернула до християнської віри також своїх батьків.

Це жіноче ім’я популярне у всьому світі. В українців воно завше пов’язане із травневим розмаєм, адже святкування випадає на 18 травня, коли цвітуть кущі бузку, калини, жасмину, тюльпани і нарциси. Недарма ж значення цього імені – «мир» і «спокій».

Ірина, Ярина (дав.-гр. Ειρήνη — від імені богині мирного життя у давньогрецькій міфології Ейрени, а також дав.-гр. Ειρήνη — «мир, морська тиша, спокій») — жіноче ім’я грецького походження.

irina.jpg (98.81 Kb)

Свята Ірина була донькою правителя Лікінія з міста Мігдонії.

Один із учнів св. апостола Павла охрестив її. Згодом вона навернула до християнської віри також своїх батьків. Своє побожне життя Ірина закінчила як Богові посвячена дівиця, яка правдоподібно прославила Господа мученицькою смертю.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

 • Птахи перестали щебетати – чекай грозу та дощ
 • Розсада вбирає багато води – прикмета до того, що буде сухою покіс. Якщо, навпаки, ґрунт не вбирає в себе воду, то влітку буде багато дощів
 • Негода у цей день – буде урожай хліба
 • Гусак 18 травня в сухому місці чепуриться – скоро настануть холоди. Якщо ж він чистить пір’ячко у воді, то буде тепла погода
 • Йде дощ з перервами – чекай погіршення погоди
 • Великі хмари рухаються з Півдня на Північ – буде дощ найближчим часом
 • Кішка траву їсть – прикмета, яка повідомляє, що скоро піде дощ
 • В полях багато хвоща – зберете багатий урожай вівса.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

 • Цього дня не можна нікому нічого давати, оскільки в дім може прийти бідність. Кажуть, що якщо у цей день віддати щось з дому, то сім’я втратить спокій.
 • Не можна сьогодні відкладати справ на завтра, адже ви їх ніколи не зробите.
 • Сьогодні не рекомендується стригти волосся. День є не надто вдалим для стрижки. Відтермінуйте похід до перукаря на інший день.

У кого іменини 25 квітня?. День Ангела. Свята і традиції. Проекти ...

У понеділок, 18 травня, іменини відзначають власники таких імен: ІринаЄфремЯківОлександраАлісіяЕрикЕфразіяФаїнаФеліксЯнКлавдія, а також Сандра. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

18 травня - День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

В Україні 18 травня вшановують жертв геноциду кримськотатарського народу, о 12:00 буде оголошено хвилину мовчання

Про це повідомляє Еспресо.TV.

18 травня о 12:00 по всій території України буде оголошено хвилину мовчання в пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

Депортація кримських татар була здійснена силами НКВС 18-21 травня 1944 року. Етнічну чистку було проведено за наказом Йосипа Сталіна і згідно з постановою Державного комітету оборони СРСР від 11 травня 1944 року.

Усього за офіційними даними, було депортовано майже 200 тисяч кримських татар. За даними самоперепису кримських татар, йшлося про депортацію понад 400 тисяч людей. В ході виселення і в перші роки після нього загинуло приблизно 46% кримських татар.

0 Комментариев