18 листопада: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

18 листопада 2020 світ відзначає День кнопкового телефону, День Міккі Мауса, Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легень, Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків, Всесвітній день географічних інформаційних систем, Міжнародний день вина «Зінфандель».

В Україні – День сержанта ЗСУ, в Узбекистані – День прапора, у США – День окультизму, День принцес, День цибулевого супу-пюре, в Латвії – День Незалежності, в Марокко – День Незалежності, у Німеччині – День покаяння і молитви, в Омані – національне свято, на Гаїті – День битви при Вертрієрі.

У православній церкві 18 листопада вшановується пам’ять Іони – святого і архієпископа Львівського і Великоновгородського, відомого також як ігумен Отенської пустелі. Сам Іона рано залишився сиротою – в 3 роки у нього померла мати, а в 7 років пішов з життя і батько.

Церковний календар: листопад 2020

Згодом Іона був зарахований до лику святих в 1549 році на Макаріївського соборі. У його життєписі йдеться про те, що після смерті Іони близько його труни відбувалося велика кількість чудес, і багато людей саме з цієї причини згодом увірували в Христа.

18 листопада: традиції та звичаї дня

У день Іони дівчата зазвичай молилися святому для того, щоб знайти хороших чоловіків. Було прийнято розкидати у дворі монетки, щоб притягнути нареченого в свій будинок. Хлопці, у свою чергу, теж проявляли активність і запрошували дівчат на гуляння, які часом тривали до самого ранку.

18 листопада закінчували збирати редьку, і дуже часто саме 18 листопада цей овоч з’являвся на столі. Наприклад, їли терту редьку або просто різали її тонкими скибочками, подаючи з сіллю, олією, квасом, цибулею. Дуже популярна була квашена капуста з редькою. Крім того, 18 листопада поспішали заготовити чорну редьку на зиму, оскільки вона була незамінна при лікуванні простудних захворювань.

Народні прикмети на 18 листопада

  • Якщо в день Іони падає сніг, то зима буде сніжною.
  • Імла вкрила місяць — до довгої негоди.
  • Якщо верба вкрилася інеєм, то зима буде довше звичайної.
  • Якщо всі дерева вкрилися інеєм, то незабаром наступить відлига.
  • Якщо сніг йде і лягає нерівно, то майбутній урожай жита буде багатим.
  • Якщо дме вітер з півночі, а на небі немає хмар, то незабаром похолодає.
  • Знайдений у цей день у своєму дворі чужий віник свідчить про те, що на членів сім’ї наведена порча.

18 листопада - день Іони

День Іони 18 листопада: головні заборони та повір’я свята

У день Іони незаміжні дівчата молилися про те, щоб небеса послали їм гарних наречених. За повір’ям, саме в цей день можна приманити щастя, розкидаючи рано вранці біля будинку дрібні монетки і вироби зроблені своїми руками. Згідно з ще одним звичаєм, молодим дівчатам вранці треба було випити склянку теплого молока з медом, яке замовлялося на щасливу любов і вдале заміжжя. При цьому відкривати пізно ввечері двері в будинок заборонялося, так як можна випадково закликати нечистого.

Також для цього дня існував і такий звичай, як присушення нареченого. Для цього брали віник з оббитими листям або голі прути, пов’язані в пук, виривали з нього прутик і клали на поріг, чекаючи на коханого. Як тільки він переступав через прутик, дівчина одразу ж ховала його. Також у банний день такий прутик клали в бані на полиці (поміст зі сходами в лазні, на якому паряться) і читали над ним спеціальне замовляння.
0 Комментариев