18 квітня: яке сьогодні свято?

news

18 квітня – сьогодні свято передвеликоднє. Це Велика субота 2020 – день, коли відбувається сходження Благодатного вогню в 2020 році.

Світ відзначає Міжнародний день пам’яток та історичних місць та Міжнародний день цирку. Також це Всесвітній день радіоаматора.

У нашій країні в цей день святкують День заснування Товариства Червоного Хреста в Україні і День навколишнього середовища.

Сьогодні завершується Страсний тиждень 2020 Великого посту – у Велику суботу дозволяється пісна гаряча їжа без олії.

Велику суботу присвячують молитвам – фізична праця під забороною. Виняток – приготування до Великодня 2020. Закінчують всі приготування до святкового столу.

З другої половини дня вже можна святити паски і фарбовані яйця.

Віруючих в цьому році звільнили від обов’язку святої сповіді та причастя.

Православні сьогодні згадують преподобних відлюдника Марка Афінського, ігумена Платона, святу Феодору Солунську, мучеників диякона Агафопода, читця Феодула і ін. Католики згадують святого мученика Перфекта Кордовського.

18 квітня прозвали в народі Федул-вітрогон, бо згідно з повір’ями, сьогоднішній вітер великою магічною силою володіє. З цього дня у будинках відчиняли навстіж вікна і запускали в будинок протяги.

Господині сьогодні обов’язково повинні розпочати велике прання (постіль, одяг домочадців) і висушити все на вулиці на вітрі. Він зарядить речі своєю силою, і всі в родині будуть здоровими.

Якщо у відкрите вікно сьогодні птах залетить — це погана прикмета, яка обіцяє біди. Щоб нейтралізувати її, треба зловити птаха, дев’ять разів прочитати молитву «Отче наш», потім випустити в вікно і сказати при цьому: «Що приносив з собою забирай назад».

Після цього всі стіни в будинку окроплюють святою водою, а підлогу вимивають з додаванням відвару чортополоху.

Народні прикмети на 18 квітня

  • Якщо на околиці все чітко чується – незабаром чекай негоди і вітряної погоди.
  • День теплий 18 квітня і безвітряний, а вночі стає прохолодно – чекай стійкої гарної погоди
  • Глухарі токують – швидше за все, за прикметами, найближчим часом погода покращиться.
  • Якщо ж ці птахи мовчать – чекай негоди
  • Вважається, що саме 18 квітня встановлюються теплі дні, які, тим не менш, можуть перемежовуватися з негодою і дощами
  • Сніг 18 квітня залишився в яру розміром з корову – пора виходити на ріллю і братися за роботу.

18 квітня день ангела відзначають: Марк, Платон, Семен (Симеон), Федора (Феодора)

Міжнародний день пам’ятників та історичних місць

Міжнародний день пам’ятників та історичних місць відзначається 18 квітня. Це свято проходить під девізом збереження пам’яток та інших видатних місць, які несуть в собі історичну цінність для суспільства.

Товариство Червоного Хреста України відзначає 101-річчя діяльності

День заснування Товариства Червоного Хреста в Україні

15-18 квітня 1918 року в військово-революційному Києві відбувся І З’їзд Товариства Червоного Хреста України, а 18 квітня вважається датою початку діяльності Червоного Хреста. З’їзд був скликаний з ініціативи Маріїнської громади сестер милосердя Червоного Хреста, яка з 1878 року надавала благодійну медичну допомогу нужденним столиці.

Всесвітній день радіоаматора 

Сьогодні великий загін ентузіастів-радіоаматорів у всьому світі відзначають своє «професійне» свято – Всесвітній день радіоаматора (World Amateur Radio Day). Товариства, секції, гуртки радіоаматорів також беруть участь у заходах Всесвітнього дня радіоаматора, розповідаючи про роботу однодумців і популяризуючи це інтелектуальне хобі. 18 квітня 1925 року в Парижі був заснований Міжнародний союз радіоаматорів (International Amateur Radio Union, IARU), завдяки цій події у радіоаматорів і з’явився привід щорічно відзначати успіхи і досягнення.

18 квітня - Всесвітній день радіоаматора

0 Комментариев