18 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

18 квітня 2021 року у світі відзначаються Всесвітній день радіолюбителя, День незалежності власників домашніх тварин, Міжнародний день пам’ятників та історичних місць, Міжнародний день жонглерів.

В Україні – День пам’яток історії та культури, День заснування Товариства Червоного Хреста, в Данії – День танцюючої корови, на Кубі – День танкіста, у США – День подяки електромонтеру, День піньяти, День аутизму у дорослих, День обізнаності про велоцирапторів, День газетних оглядачів, День «Запусти повітряного змія», День печива у формі тварин, в Японії – День винаходів, у Таджикистані – День науки, в Польщі – День пацієнтів у комі, в Зімбабве – День незалежності, в Данії – День битви при Дюббеле.

Церковний календар: квітень 2021

Народне свято Федул Вітрогон відзначається 18 квітня 2021 року (за старим стилем – 5 квітня). У церковному календарі це дата вшанування пам’яті мученика Феодула Солунського. Назва «вітрогон» пов’язана з вітром, який в цей день посилюється і дме постійно.

Феодул жив в III-IV столітті в Солуні за часів соправителей Діоклетіана і Максиміана. Юний читець вів благочестиве праведне життя. Одного разу в півсні йому привиділося, що невідомий в світлому вбранні щось вкладає в його долоню. Феодул відкрив очі і виявив в руці красивий перстень із зображенням Хреста. Він зрозумів, що це знамення його прийдешніх мук. Завдяки силі кільця Феодул вилікував від різних хвороб і схилив до християнської віри багатьох людей.

Коли почалися гоніння на християн, він залишився при церкві. Разом з дияконом Агафоподом продовжив відкрито проповідувати Євангеліє. За наказом місцевого правителя Фаустина молодого читця і старого диякона заарештували і привели до нього на суд. Фаустин спочатку намагався лестощами звернути в язичництво Феодула, потім погрожував смертю. Але молодик був не по роках мудрий. Він сказав, що вибирає вічне життя і не боїться заради цього померти.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

Феодула разом з Агафоподом заточили в темницю. Там вони відкрили в’язням Слово Боже. Багато відреклися від ідолопоклонства. Феодул і Агафопод продовжували несамовито молитися. Одного разу уві сні вони побачили, як їх після аварії корабля викинуло на берег в світлому одязі. Мученики прокинулися і зрозуміли, що Бог провіщає їм швидку смерть. Того ж ранку їх привели до правителя. Він оголосив, що засуджує обох до смерті. До мученикам прив’язали камені і скинули в море. Через час тіла святих Феодула і Агафопода без мотузок і в білому одязі християни знайшли на березі і поховали. Сталося це в 303 році.

Традиції та обряди

На Федула Вітрогон відкривають вікна, і провітрюють приміщення прогрітим весняним повітрям. Раніше цього дня впускати в будинок вітер не рекомендується, тому що він ще холодний – легко підхопити застуду. У міжсезоння протяги дуже небезпечні.

За повір’ям, вітер на Федула вберігає будинок від нечистої сили і хвороби переполоху (переляку). Для цього потрібно відкрити всі вікна і вимовити спеціальну промову. Раніше вірили, що «переполох» – це жива істота. Він проникає в сплячу людину і «нагороджує» хворобою зіпсованого або біснуватого. До сих пір в деяких областях знахарі лікують 18 квітня цю хворобу.

Календар стрижки волосся: квітень 2021

Що не можна робити сьогодні

Сьогодні ні в якому разі не можна в будинку лаятися і кричати.
Не рекомендується робити операції, особливо пов’язані із зовнішністю.
Заборонено цієї неділі витрачати великі суми на спонтанні покупки.

Народні прикмети

Якщо в яру снігу залишилося розміром з теличку – прийшла пора починати оранку.
Настав Федул – вітер тепліше подув.
Якщо чутно глухарів, значить, дні будуть сонячними, а якщо немає – йде негода.
Раніше терміну вікна відкрити – тепла дорогу закрити.

Календар садівника-городника: квітень 2021


У неділю, 18 квітня, іменини відзначають Олексій, Георгій, Єгор, Марк, Микола, Платон, Семен. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

18 квітня в Україні відзначається День заснування Товариства Червоного Хреста – найстарішої організації, яка уособлювала милосердя, гуманізм, допомогу і підтримку.

28 жовтня 1992 року президентом України був підписаний Указ про Товариство Червоного Хреста України, згідно з яким Товариство було визнано єдиним Національним Товариством Червоного Хреста, уповноваженим надавати підтримку органам державної влади в їх діяльності в гуманітарній сфері. Історія Товариства Червоного Хреста України налічує вже 100 років.

Основними завданнями, які поклав на себе український Червоний Хрест в той важкий час, стали допомогу біженцям і військовополоненим, турбота про інвалідів і дітей-сиріт, боротьба з голодом та епідеміями, організація лазаретів, госпіталів і пунктів харчування для всіх, хто потребує.

В даний час Товариство Червоного Хреста України є учасником Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця і налічує понад 6,3 мільйона активістів і прихильників. У патронажній службі Товариства трудяться 3200 висококваліфікованих сестер милосердя. Діяльність Товариства охоплює всю територію України, де реалізується понад 40 проєктів і програм. Всі ці програми фінансуються за рахунок публічних пожертв та домовленостей про співпрацю.

Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних дат

0 Комментариев