Карантин з користю: чим зайняти дитину під час вимушених канікул

news

Через спалах захворювань на грип у 2020 році карантин у школах запровадили у деяких областях України. Деякі школи закривають на карантив повністю, у деяких призупиняють навчання у кількох класах.

Для того, аби діти не сиділи увесь час перед екранами телевізорів та проводили дозвілля з користю, пропонує кілька ідей, які перетворять термін дії карантину на веселощі вдома.

Прогулянки на природі

За умови гарної погоди та наявності власного автомобіля, саме час побувати в лісі. Перетворіть вашу прогулянку в пізнавальний процес.

Домашній театр

 Фото: crafthubs.com

Можна влаштувати домашній театр. Варіантів багато – розіграти казку, виконати пісню, продекламувати вірш. Цікавим для дітей буде також театр тіней. Для цього необхідно встановити настільну лампу біля стіни і пальцями показувати фігури тварин.

Ведення щоденника

Фото: balachky.org

Психологи довели, що ведення щоденника з раннього шкільного віку розвиває пам’ять, здатність чітко висловлюватися. Якщо дитина матиме гарний незвичайний блокнот та ручку, то вона з задоволенням буде описувати все, що відбулося за день.

Головоломки

Фото: abetka-logopedka.org

Логічні задачі, кросворди, завдання не тільки розвивають вміння довго концентруватися на одному предметі, але і вчать досягати бажаного.

Рукоділля

Фото: ivona.bigmir.net

Вибір подібних занять повністю залежить від вподобань сім’ї і дитини. Це може бути вишивання, виготовлення свічок, аплікації, конструювання тощо.

Настільні ігри

Фото: 444emarket.com

Серед різноманіття настільних ігор можна обрати одну, яка відповідатиме віку дитини, її інтересам, кількості учасників тощо. Деякі розвивають логічне мислення (стратегії), деякі несуть пізнавальну (вікторини) або розважальну функції. У будь-якому випадку, яку гру б не обрали, вона має всі шанси перетворити звичайний день у цікаву забаву.

Навчання 

Не забувайте, що це карантин, а не канікули. Діти відстають від шкільної програми, а потім їм доведеться наздоганяти її.

Знайдіть з дитиною в інтернеті додаткову цікаву інформацію з пройденого матеріалу, подивіться відеоуроки на освітніх ресурсах або документальні фільми, які розширять знання дитини в рамках шкільної програми.

Пазли

Фото: childventures.ca

З однієї сторони пазли теж можна віднести до настільних ігор, з іншої – вони настільки своєрідні, що варто виділити в окремий пункт. Взимку це ідеальний варіант для проведення часу вдома. Батьки можуть допомагати дітям збирати елементи в одну картину, або ж запропонувати школярам самим це зробити. Варто подбати, щоб пазли були різного рівня складності.

Читання книг

Фото: hovrashok.com.ua

Це корисне заняття як для батьків, так і для дітей. Улюблені казки та оповідання піднімуть настрій, занурять у світ пригод.  Якщо буде натхнення, то можна, просто розглядаючи картинки, придумати свою історію.

Розвиваючі заняття

Фото: ngu.gov.ua

До цієї категорії можна віднести розмальовки, ліплення з пластиліну. Звичайно ж, такий вид діяльності сприяє розвитку творчих здібностей.

Фотоколаж

Фото: khar-hiv.info

Так як наближаються свята, то разом з дітьми можна зробити своєрідний підсумок року. Вибрати фото, на яких зображено найщасливіші моменти за останній час і змайструвати колаж. Або ж зробити рідним подарунок за допомогою цієї техніки.

Хатні справи

Фото: women-journal.com

У цій справі головне завдання батьків – заохотити дітей допомагати. Можна у формі гри прибрати у кімнаті, або ж за миття посуду чи приготування вечері надати бонуси, а в кінці дня їх підрахувати. Відповідно за це отримати приз.

Перегляд фільмів

Пошукайте в інтернеті фільми, які можна дивитися з дітьми. Але не дивіться більше одного фільму в день з дитиною дорослішого віку, для молодшого школяра досить 30-40 хвилин.

Потеревеньте із дитиною

Нехай цей пункт і останній, але він дуже важливий. Коли ви востаннє спілкувалися про друзів або про навчання дитини серйозно і довго? Не поспішаючи зготувати вечерю або не збираючись на роботу чи до школи. Пам’ятайте, однак, що маєте бути дитині другом, а не критиком, інакше душевної розмови, а відповідні і правди не доб’єтеся.

 

Засоби профілактики

Аби не захворіти на грип, МОЗ радить робити щеплення та дотримуватися наступних порад:

  • уникати близького контакту з людьми, у яких нежить, застуда чи кашель;
  • частіше мити руки з милом, користуватися антисептиком;
  • не торкатися обличчя, особливо очей, рота та носа;
  • дезінфікувати екран смартфону щодня;
  • провітрювати приміщення, в яких працюєте та проводите час;
  • намагатися рідше бувати в місцях скупчення людей;
  • пити вітамін С або їсти продукти, в яких він міститься.
0 Комментариев