17 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

17 вересня 2020 світ відзначає День лоскотників, День розмов із містом, Міжнародний день безпеки пацієнта, День Шнобелівської премії.

В Україні – День рятувальника, в США – День запеченого в тісті яблука, День папайї, День сендвіча «Монте-Крісто», День Конституції та Громадянства, День гри шаффлборд, у Чилі – День Хуасі, в Гондурасі – День вчителя, в Індії – день визволення Маратвади, в Іспанії – день Мелільі, в Анголі – день національних героїв, у Тонга – День народження кронпринца, в Австралії – День австралійського громадянства.

17 вересня — День ікони Божої Матері. Неопалима Купина

У православній церкві 17 вересня вшановується пам’ять єпископа Вавили.

Також 17 вересня відзначають свято ікони Божої Матері, яка в слов’янській культурі була відома як Неопалима Купина. Згідно з переказами, Бог з’явився Мойсеєві у вигляді горить, але не згорає кущ терну і покликав пророка до того, щоб вивести ізраїльтян з Єгипту. У християнстві ж Неопалима Купина стала прообразом Діви Марії, і православні у цей день моляться іконі Божої Матері, що має аналогічну назву. В центрі такої ікони зображена Марія з немовлям, і ці образи укладені в восьмикінцеву зірку, утворену двома чотирикутниками – червоним і зеленим. Зелений колір символізує саму купину, а червоний – той вогонь, який охопив. Така ікона була відома ще з середини XVI століття, але свято в честь неї був встановлений тільки в наступному столітті.

Яке свято 17 вересня: чого не можна робити в цей день - ЗНАЙ ЮА
Сьогодні православні християни вшановують ікону Пресвятої Богородиці “Неопалима Купина”. Цей старозавітній прообраз, що вказував на Божу Матір, був неопалимою купиною – кущем, який Мойсей бачив у полум’ї, але він не згорав. Купина знаменувала собою непорочне зачаття Богоматір’ю Христа від Духа Святого.

Існує ще одне тлумачення прообразу Неопалимої Купини: Богоматір, народившись на грішній землі, стояла також безумовно чистою, непричетною до гріха, що не пізнала беззаконня.

Ця купина знаменувала собою непорочне зачаття Богоматір’ю Христа від Духа Святого. Ставши Матір’ю, Вона залишилася Дівою: до різдва Діва, у різдві Діва і по різдві Діва.

Народні прикмети на 17 вересня

1. День видався непогожим і дощовим – осінь буде сухою.

2. Великі мурашники в лісі – до сильних морозів взимку.

3. Багато горобини – до холодної зими.

4. Вийдеш у двір з вилами – всю нечисть сполохаєш!

5. В цей день не можна подавати жебракам. Вважалося, що вигнана зі своєї оселі лихоманка приймала вигляд бабусі-мандрівниці і ходила по селах за милостинею. Хто їй подасть – той весь рік в її владі буде. Також в цьому випадку можна накликати на себе злидні.

6. Перед іконою «Неопалима купина» треба помолитися в її день, і в будинку не буде пожежі, а господарі на майбутній рік не постраждають від блискавки.

7. Якщо раптом сталася пожежа, треба обійти палаючий будинок з цією іконою.

8. Голуби гніздяться в цей день під дахом – в найближчі місяці будинок не постраждає від вогню.

9. Заєць в село забіг – до великого вогню.

10. Філін голосно гупає – до пожежі.

11. Щоб не постраждати від пожежі, не можна в цей день говорити: «Я не боюся вогню».

12. Відправитися в гості – до біди.

Що не можна робити, 17 вересня, в день ікони Божої Матері “Неопалима Купина”:

  • Давати милостиню і допомагати бездомним. Вважається, що якщо у цей день дати милостиню, і жебрак до тебе торкнеться, т можеш забрати бідність і злидні в своє життя.
  • Пити алкогольні напої. 17 вересня, в день ікони Божої Матері точно потрібно відмовитися від спиртного. А для твого здоров’я краще буде, якщо ти відмовишся від алкогольних напоїв назавжди.
  • Сваритися, сперечатися, злитися, виявляти інші негативні емоції. Потрібно постаратися, щоб день ікони Божої Матері пройшов у мирному і хорошому настрої. Тоді ти отримаєш заряд везіння і позитивних емоцій на тривалий час.
  • Обманювати. Будь чесна перед собою і близькими. Божа Матір Діва Марія вкрай негативно ставилася до брехні (навіть до такої, яку називають брехнею во благо), тому будь відверта, якщо не хочеш накликати на себе її праведний гнів.
  • Співати, танцювати, веселитися, голосно сміятися. Хоча це і свято, воно не вважається радісним і веселим в нашому розумінні, тому так себе вести 17 вересня в день ікони Божої Матері грішно.

Іменини у Мойсея, Феодора, Юліана, Михайла, Павла, Олександра, Івана, Петра, Олени, Василя, Миколи, Степана і Григорія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

 

Сьогодні також відзначають День працівників лісу.

Відзначається в Україні щорічно згідно з Указом Президента № 356/93 від 28 серпня 1993 р.

17 вересня – свято всіх рятівників України » Zhitomir-OnLine | Новини  Житомира | Новости Житомира

17 вересня святкують День рятівника 

Встановлене 12 вересня 2008 року указом Президента України[1] на підтримку ініціативи громадськості та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

День рятівника святкують працівники:

  • аварійно-рятувальних служб,
  • пожежної охорони,
  • інших спеціальних формувань, а також громадяни, які внесли свій внесок у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей.
0 Комментариев