17 січня: яке сьогодні свято?

news

За релігійним календарем сьогодні 17 січня віряни відзначають Собор святих сімдесяти апостолів, який був встановлений Православною Церквою для того, щоб показати рівночестя кожного з сімдесяти і тим самим запобігти розбіжності в шануванні їх. Вони були обрані Господом Ісусом Христом, щоб благовістити Євангеліє у всьому всесвіті.

Крім святкування Собору святих апостолів, Церква здійснює пам’ять кожного з них протягом року. Особливо Церква шанує і вихваляє 70 апостолів за те, що вони навчили шанувати Трійцю Єдиносущну і Нероздільну.

Собор святих сімдесяти апостолів - фото 380051

Собор святих сімдесяти апостолів

17 січня день шанування ігумена Кукумського преподобного Феоктиста.

Про життєдіяльність Феоктиста даних є вкрай мало. Відомо, що поблизу міста Кукума на Сицилії він став засновником обителі святого Миколая.

У цьому монастирі селилися і жили грецькі селяни-ченці, яких переслідували іконоборці. Сам Феоктист прожив спокійне життя і пішов у світ інший близько 800 року. Його зображення на іконах — старець в ризі, із звуженою борідкою.

Народні прикмети на 17 січня

– Зоряне небо без хмар – до сонця і морозу.

– Якщо на деревах лежить багато снігу, то у бджолярів буде успішний рік, протягом якого вони зберуть багато меду.

– Хмари висять низько – до заметілі.

– Якщо небо цього дня буде безхмарним, то сильні морози будуть стояти ще довго.

– Якщо цього дня загадати бажання, вийти на вулицю і побачити Велику Ведмедицю на небі, то ваше бажання обов’язково здійсниться.

Що можна робити 17 січня

1. Щоб бути захищеним увесь рік, треба чортополох залишити в хустинку і носити в кишені. Такий обряд від пристріту вбереже вас у мандрівках, коли ви будете далеко від дому.

2.Щоб захистити оселю від злих очей і язиків, треба, щоб господар тричі обійшов будинок з іконою, промовляючи молитву.

3. Якщо ви зібралися в далеку подорож, то будьте обережними і намагайтеся не брати з собою маленьких дітей.

Сьогодні у всьому світі відзначається Kid Inventors’ Day – День дитячих винаходів або, в іншому перекладі, День дітей-винахідників.

Символічно, що датою Дня обраний день народження одного з видатних американців – державного діяча, дипломата, вченого, винахідника, журналіста Бенджаміна Франкліна. Чудово, що свій перший винахід – пару ластів для плавання, які надягали на руки, – Бен Франклін винайшов у віці 12 років.

Юний співвітчизник Франкліна, 13-річний Бенні Бенсон в 1926 році відправив свій ескіз на конкурс Державного прапора Аляски. Синій колір символізує небо і офіційний квітка штату незабудку, зображення сузір’я Великої Ведмедиці і Полярної зірки привели хлопчика до перемоги. Безсумнівно, прапор Аляски і сьогодні виглядає дуже стильно.

А батут? Ідея його створення, здавалося б, лежала на поверхні. І ось в 1930 році, спостерігаючи за змаганнями повітряних гімнастів, якийсь Джордж Ніссен звернув увагу на те, як гімнасти в кінці свого виступу стрибають на страхувальну сітку. На цьому виступ акробатів зазвичай закінчувалося, але 16-річний підліток задумався і вирішив змайструвати «подпрыгивающую установку», на якій можна було б підстрибувати і виконувати різні трюки в повітрі.

Можна перераховувати дитячі винаходи нескінченно, згадуючи і рукавички без пальців, і паперовий пакет з квадратним дном і калькулятор – все це принесли в наше життя геніальні уми юних винахідників. У День дитячих винаходів проходять численні демонстрації нових винаходів, конкурси, нагородження. Завжди лунає веселий сміх, жарти, музика, тому що винаходити – це природний стан усіх дітей.

У п’ятницю, 17 січня, іменини відзначають власники таких імен: Олександр, Денис, Марк, Павло, Яків, Степан. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

0 Комментариев