17 січня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

17 січня 2021 відзначаються Всесвітній день снігу, День порушення обіцянок, День задобрювання телефонного божества, День дитячих винаходів, День канатної дороги і Всесвітній день релігії.

У США – Судний день, День Бенджаміна Франкліна, День гарячого рому з маслом, День обіймів коротунів, День святості людського життя, День бутлегерів, День клієнтського сервісу, в Італії – День святого Антоніо, в Таїланді – День молочних продуктів, у Конго – День пам’яті Патріса Лумумба.

Церковний календар: січень 2021

17 січня православна церква відзначає передсвято Богоявлення, собор 70-ти апостолів, а також День святих Зосима і Феоктиста. Саме 17 січня за прикметами можна передбачити погоду на всі місяці року. Також з сьогоднішнього дня завершуються різдвяні ворожіння.

Феоктистів день

За релігійним календарем сьогодні 17 січня віряни відзначають Собор святих сімдесяти апостолів, який був встановлений православною церквою для того, щоб показати рівночестя кожного з сімдесяти і тим самим запобігти розбіжності в шануванні їх.

Вони були обрані Господом Ісусом Христом, щоб благовістити Євангеліє у всьому всесвіті. Крім святкування Собору святих апостолів, Церква здійснює пам’ять кожного з них протягом року. Особливо церква шанує і вихваляє 70 апостолів за те, що вони навчили шанувати Трійцю Єдиносущну і Нероздільну.

Хоча 17 січня Православна церква і шанує пам’ять преподобномученика Зосими, пустельника Кілікії, в народній свідомості цей день асоціюється з Зосимою Соловецьким, одним із засновників Соловецького монастиря, який вважається покровителем бджолярів. У цей день Зосиму моляться про хороший збір меду. І хоча пам’ять святого відзначається в інший день, цю дату в народі прозвали Зосима-пасіка.

Щоб задобрити Зосиму на стіл обов’язково ставили мед як в чистому вигляді, так і в стільниках, а також приготовані з нього ласощі, наприклад, медові іриски або пряники.

Дівчата в цей день ворожать на судженого, бажання і долю.

Магнітні бурі в січні 2021: коли метеозалежним бути на поготові

Народні прикмети
Якщо на 17 січня випадає повний місяць, і стоїть ясна погода, значить, навесні буде сильне повінь
Якщо на деревах лежить багато снігу – у бджолярів буде вдалий рік, і вийде зібрати багато меду
Чоловік, який народився в колах в цей день буде дуже прозорливим. В якості талісмана йому рекомендують носити лазурит і гранат
Якщо небо в цей день безхмарне, то сильні морози будуть стояти ще досить довго
Якщо в день Феоктиста, 17 січня, народжується дитина, то він буде володіти таємним знанням
Якщо в цей день чоловік збирався в дорогу, йому потрібно зашити в комір квітка чортополоха – щоб нечисть не звела з дороги і не навела порчу
Якщо хмари 17 січня висять низько – це віщує заметіль
Якщо зоряне небо без хмар – буде сонце і мороз
Червона зоря 17 січня віщує вітряну погоду
Якщо чується крик лисиці в цей день – чекай негоду
Якщо в цей день іде сніг – прикмета до того, що бджоли будуть гарно роїтися
Якщо в день Феоктиста загадати бажання, вийти на вулицю і побачити ківш Великої Ведмедиці на небі праворуч, значить, бажання збудеться. До речі, якщо справа виявиться Чумацький шлях, то для дівчини це обіцяє заміжжя
Якщо 17 січня з іконою обійти навколо будинку, промовляючи молитву, то з житла підуть усі злі сили, які вводять людину в гріх. До закінчення обряду нікого не впускають в дім і з домочадцями не розмовляють.

Що не можна робити
Нікому не можна міняти роботу в цей день
Не можна 17 січня підглядати і підслуховувати
Не можна розповідати про свої плани.

 17 січня День ангела імені відзначають: Артем, Денис, Архип, Панас, Остап, Зосим, Танасій, Юхимія, Олександр, Ростислав, Афанасій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев