17 серпня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

Яке свято 17 серпня 2020 У цей день світ відзначає День лисих їжачків і День прокинулися равликів. У США – День індонезійської-американської дружби, День визнання бебі-бумерів, День подяки чорним котам, День ванільного заварного крему, в Колумбії – День інженера, в Таджикистані – День працівників служби надзвичайних ситуацій та цивільного захисту, в Габоні – День незалежності, в Болівії – День прапора, в Індонезії – День незалежності, на Ямайці – День Маркуса Гарві, в Канаді – День відкриття, в Аргентині – День пам’яті генерала Сан-Мартіна.

17 серпня відзначаються такі свята: Авдотья Малинівка, Огірочниця, пам’ять преподобномучениці Ії Перської, День індонезійської-американської дружби.

У православній церкві 17 серпня вшановується пам’ять святої Євдокії (Авдотьї), яка жила в IV столітті і народилася в родині багатих римлян. Під час гонінь, організованих щодо християн перським царем Сапора, разом з 9000 віруючими Авдотья була також арештована. Перебуваючи в полоні, вона продовжувала проповідувати віру в Христа серед перських жінок і багатьох звернула в релігію. За це її піддали жорстоким знущанням, після чого обезголовили.
<span>17 серпня - Явдоха Малинівка, Євдокія Вільшанка, Авдотья Огірочниця</span> - 17 серпня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони
У народі Авдотью називали Огірочницею, Малинівка, і з цього стає зрозуміло, чого очікували від цього дня і його прийме. Господарі 17 серпня намагалися прибрати бадилля до тих пір, поки вона не висохла, щоб скласти її в компостну яму. Крім того, дозрівали цибуля і часник, які відмінно підходили для консервації огірків.

Крім цього, 17 серпня церква вшановує пам’ять семи Ефеських отроків: Іамвліха, Максиміліана, Моан, Мартиніана, Костянтина, Антоніна. Ці брати спочатку були воїнами, але покинули військо, звернувшись у віру. За це були покарані – їх замурували в печері на цілих 200 років. Легенда свідчить, що, коли печеру відкрили, отроки були живі. Після того, як народ став свідком події чуда, брати померли.

Традиції та обряди
В даний період в лісах зріли ягоди дикої малини — одних з найулюбленіших ласощів малюків. І вони зі старшими сестрами і братами в цей день поспішали з самого ранку, прихопивши кошики, набрати побільше солодких ягідок, щоб і самим наїстися, і на варення щоб вистачило. От і прозвали люди 17 серпня «Малинівкою».

Також цю дату вважали останнім днем для збору врожаю огірків, тому що після вони не ростуть, а ті, що виростуть, обов’язково будуть гірчити.

Народні прикмети на 17 серпня:
Яка погода на Явдоху – таким і листопад буде.
Дощ 17 серпня може погубити все неприбране сіно.
Вважається, що в цей день криві огірки виростають, тому урожай краще зібрати раніше.

Що не рекомендується робити 17 серпня:
Брати в борг гроші, інакше фінансові труднощі будуть ще довгий час.
Продавати свої особисті речі.

День ангела: календар іменин на 6 - 9 червня

Іменини у Дмитра, Івана, Андрія, Антоніна, Євдокії, Кузьми, Олексія, Дарини, Михайла, Дениса, Костянтина, Максиміліана, Ірини та Семена. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев