17 лютого – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

17 лютого 2021 відзначаються День спонтанного прояву доброти, Всесвітній день людського духу, День побудови повітряних замків, Попеляста середа.

У Польщі – День кота, у США – День суспільних наук, День чемпіонату крабових гонок, День кави з молоком, День капусти, День мого шляху, в Ірландії – День відмови від куріння, у В’єтнамі – Свято «Ароматної пагоди».

Церковний календар: лютий 2021

Цього дня вшановується пам’ять преподобного Миколу Студійського. Відсьогодні починалися звірині (вовчі) весілля, тому святого Миколу Студійського називали “вовчим сватом”. Цей день вважається одним із найхолодніших у лютому — стоять сильні морози, та йде сніг: “На Миколу Студеного снігу навалить гору”. Ці морози називаються миколиними. Наші пращури 17 лютого звертали увагу на ялинкові гілки: якщо довгі сухі гілки згинаються — буде заметіль, а якщо випрямляються — на сприятливу погоду.

Визначення «студений» преподобний Микола сповідник отримав в народному календарі не тільки через назву обителі, де він був ігуменом до дня своєї кончини в 868 році, але і через погодні умови лютого.

Студійський монастир є одним з найбільш древніх і славетних в Константинополі. Він дав християнському світові чимало великих церковних діячів. Назву обителі, додану до імені святого (Микола Студійський), наші предки сприйняли як однокореневе зі словами «стужа», «студити». Нагадаємо, що цими ж якостями був наділений і преподобний Федір Студійський, шанований в Православ’ї 8 лютого.

Вихідні у лютому 2021 року – скільки будемо відпочивати наступного місяця

Вважається, що практично щороку в цей лютневий день міцнішає мороз.

Хвали зиму після Миколи Студеного.

Студений день – шубу одягни!

На студеного Миколу навалить снігу гору.

Однак селяни вже не боялися морозів, кажучи з цього приводу: «Якщо після Кирила-Афанасія пережили Власія, то справа йде до тепла». (День Кирила і Афанасія, 31 січня, вважають кульмінацією зимових морозів).

Вважається, що 17 лютого – час звіриних весіль. У народі про цей день говорили: «Микола Студений – вовчий сват».

День вважається вдалим для ворожінь. Ще 17 лютого добре виходять обряди на багатство і швидкий продаж, виклик коханої людини на вітер. Знахарі на Миколу Студеного проводять лікування від недокрів’я і тілесної слабкості.

Іменинники лютого – кого та коли вітати з Днем Ангела цього місяця

За календарем віряни сьогодні вшановують пам’ять Преподобного Кирила Новоезерського, який народився в благочестивій родині. Господь вже в утробі матері зазначив його обраність. Одного разу, коли мати Кирила, що носила сина під серцем, молилася в храмі за Божественною літургією, немовля тричі виголосило в утробі її.

З дитинства полюбив преподобний усамітнення і молитву, мріяв про чернече життя. П’ятнадцятирічний Кирило таємно пішов з дому, щоб вступити в Псково-Печерську обитель. Шляху в монастир він не знав, з дому не взяв нічого на дорогу і йшов, покладаючи всю надію на Господа і на Пречисту Його Матір.

Календар стрижки волосся: лютий 2021

17 лютого українці відзначають день Ісідора Пелусіотського – учня Іоанна Златоуста і автора богословських творів. Згідно житію, Ісідор був родом з Олександрії, походив з християнської сім’ї.

В юнацькі роки Ісідор подався на Пелусіотську гору, де жив пустельником, наслідуючи Іоанну Хрестителю. Під час подорожі до Константинополя познайомився з Іоанном Златоустом і став його учнем, присвятивши себе християнській проповіді.

У своїх посланнях він звертається з настановами до воїнів, ченців і високопоставлених духовних особ. Ці листи збереглися у великій кількості і почали видаватися після його смерті.

Ісідор виступав на захист Златоуста під час гоніння на нього імператриці Євдокії. Після смерті святителя Іоанна Ісидор переконав архієпископа Олександрійського Феофіла включити ім’я Іоанна у диптихи для поминання як сповідника.

Ісідор під час загострення суперечок з несторіанами писав візантійському імператору Феодосію II і переконав його скликати Третій Вселенський Собор для вирішення цього питання. Ісидором були перенесені з Єгипту в Пісидию (Мала Азія) мощі преподобного Паїсія Великого і Павла Фівейського.

Гороскоп на лютий 2021: кому із знаків зодіаку слід чекати позитивних змін

Народні прикмети на 17 лютого

  • Гілки ялини згинаються вниз – до снігопаду. Якщо гілки дивляться вгору – день буде ясним.
  • Ліс вдалині здається чорним – до тепла.
  • Знахарі і чаклуни в цей день заговорювали вітер, робили таким способом привороти, одвороти, а також лікували хвороби шлунка і підшлункової залози.
  • Якщо в цей день вам приснився птах – чекайте хороших новин.
  • Якщо наснилася свиня – до важких життєвих випробувань.

Що можна робити 17 лютого

  • У цей день господарям варто переробити всю домашню роботу.

Що не можна робити 17 лютого

  • Не рекомендується збиратися в далеку дорогу. Якщо виникла термінова необхідність в поїздці, потрібно помолитися святому Миколаю.
  • Не варто в цей день нічого стригти, особливо обрізати нігті і стригти волосся.

Іменини у Миколи, Андрія, Кирила, Георгія, Олександра, Юрія, Михайла, Олексія, Василя, Анни, Дмитра, Сергія та Петра. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев