17 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

17 квітня 2021 року у світі відзначаються Міжнародний день кави, День бла-бла-бла, Міжнародний день цирку, День поезії хокку, День сиру з сирого молока, День «Спасибі травнику», Всесвітній день винограду «Мальбек», День музичного магазину, Міжнародний день «Ford Mustang», День вільного апаратного забезпечення, Всесвітній день гемофілії.

В Україні – День навколишнього середовища, День працівників пожежної охорони, у США – День річкових раків, День «Незрівнянних дам», День подяки кажанам, День кікболу, День сімейної історії острова Елліс, День сирних кульок, День подяки чоловікові, у Габоні – День жінок, у Нідерландах – Парад квітів в Амстердамі, в Китаї – Міжнародний фестиваль повітряних зміїв, у Таджикистані – День міста Душанбе, в Казахстані – День протипожежної служби, на Кубі – День ВПС і ППО, в Туркменістані – День працівників органів міграції, у Бразилії – День селянської боротьби, в Американському Самоа – День прапора.

Церковний календар: квітень 2021

17 квітня  відзначається день Йосипа Співця. Співцем його прозвали в народі, тому що в цей день починав співати цвіркун і подавав голос журавель. Люди виходили з дому, щоб побачити цих величних птахів, яких вважали борцями зі злом і захисниками від поганого. Також говорили, що після їхнього прильоту остаточно встановлюється літня погода.

17 квітня – традиції, звичаї та обряди дня

Вважалось, що з прильотом журавлів холодна погода змінюється на теплу та наближує літо. Через те, що люди активно починали польові роботи, часто могли почувати себе недобре, особливо через сильне навантаження на спину. Але позбавитись болю допомав цікавий обряд: якщо побачиш журавля, лягай на землю, та перевертайся сім разів з одного боку на ішний. Земля володіла особливою силою забирати всі негаразди та позбавляти від болю.

Слідкували за природними явищами. Якщо йшов дощ 17 квітня, то весна мала бути похмурою з великою кількістю опадів.  Якщо сход сонця мав золотисто-рожевий колір, весняно-літня погода скоро мала повернутись.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

Йосип народився на Сицилії, а в молодому віці пішов у Солнуський монастир. Тут він став сильним аскетом. За своє життя він не раз потрапляв у в’язницю. Такий був наказ імператорів Візантії, які боролися з християнством. У Йосипа був справжній поетичний талант. Він склав безліч богослужбових співів Богоматері, апостолу Варфоломію, святим угодникам. Все своє довге життя він вів богоугодний спосіб життя.

Народні прикмети на 17 квітня

  • Береза розпустилася раніше, ніж вільха, – літо буде посушливим, і навпаки.
  • Вільха вся усипана сережками – чекайте на багатий врожай вівса.
  • Вітер дме з північного боку – чекайте дощів.
  • Якщо вітер дме з півдня, то добре ярі ростимуть.

Календар стрижки волосся: квітень 2021

Що можна і що не можна робити 17 квітня в день Йосипа співця

  • Заборонено веселитися.
  • Заборонено прати, прасувати, шити, готувати і прибирати в цей день не можна.
  • Також заборонені роботи на землі – сіяти і садити що-небудь не можна.
  • Не можна стригтися, торкатися до гострих металевих предметів.
  • Не можна проводити хрестини і вінчання.
  • Не можна лаятися, лихословити, сперечатися і з’ясовувати стосунки.

Календар садівника-городника: квітень 2021

17 квітня День ангела імені відзначають: Георгій, Зосим, Марія, Йосип, Адріан, Яків, Єгор, Юрій, Микита, Федір

Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

Міжнародний день цирку

Щорічно в третю суботу квітня все світове циркове співтовариство і любителі цього дивного мистецтва відзначають незвичайно веселе свято – Міжнародний день цирку (World Circus Day). Воно засноване не тільки з метою показати цирк у всій його красі і порадувати шанувальників даного мистецтва новими програмами і уявленнями, а й покликане віддати належне внеску циркового мистецтва в культуру. Адже цирк люблять не тільки діти, але і дорослі, причому в різних куточках планети.

Ініціаторами установи даного свята виступили в 2009 році Європейська циркова асоціація (European Circus Assotiation) і Всесвітня федерація цирку (Federation Mondiale Du Cirque), що діє під патронажем принцеси Монако Стефанії.

Всесвітня федерація цирку, штаб-квартира якої розташована в Монте-Карло, була заснована в 2008 році з метою сприяння розвитку циркового мистецтва і культури в усьому світі.

Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних дат

Всесвітній день гемофілії

Щорічно 17 квітня багато країн приєднуються до акції Всесвітньої федерації гемофілії (World Federation of Hemophilia, WFH) і Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і відзначають Всесвітній день гемофілії (World Hemophilia Day) або Всесвітній день боротьби з гемофілією.

Загальна мета проведених заходів полягає в тому, щоб привернути увагу суспільства до проблем гемофілії і зробити все можливе для поліпшення якості медичної допомоги, яка надається хворим цим невиліковним генетичним захворюванням.

Сама дата, 17 квітня, приурочена до дня народження засновника WFH Френка Шнайбеля і відзначається з 1989 року в багатьох країнах світу. А гемофілія – незгортання крові – одне з найтяжчих генетичних захворювань, викликане вродженою відсутністю в крові факторів згортання VIII і IX.

День пожежної охорони України
17 квітня в Україні відзначається професійне свято – День працівників пожежної охорони, історія якого вельми цікава. Справа в тому, що в даний час (з 2014 року) в Україні діє два закони, що дозволяють пожежникам країни двічі (також 17 вересня) в році відзначатимуть своє професійне свято.

У цей день відзначають заслуги співробітників пожежної охорони, які відзначилися під час ліквідації пожеж, наслідків стихійних лих або техногенних катастроф, де без їх професійної допомоги часом просто не обійтися. Поздоровлення приймають як співробітники пожежних частин, так і допоміжний персонал, ветерани пожежної служби, викладачі профільних навчальних закладів.

Також в цей день проходять зустрічі з ветеранами, лекції, святкові спортивні змагання, змагання між співробітниками готельних пожежних частин. Не обходиться свято і без пам’ятних заходів, коли віддаються почесті загиблим при виконанні службового обов’язку товаришам з покладанням квітів до пам’ятників і меморіалів.

День навколишнього середовища України

Щорічно в третю суботу квітня, починаючи з 1999 року, в Україні відзначається День довкілля, встановлений відповідним указом президента України № 855/98 від 6 серпня 1998 року.

Початок цього свята поклала Всеукраїнська акція «Дерево-Життя», яка проводилася в 1997-1998 роках в третю неділю квітня, згідно з указом президента України N 178/97-рп від 15 квітня 1997 року, і полягала в залученні населення держави до благоустрою та озеленення територій.

Тому і День довкілля був встановлений «на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій, з метою розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево-Життя»та іншими громадськими ініціативами»

0 Комментариев