17 грудня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

17 грудня 2020 світ відзначає Міжнародний день захисту секс-працівників від насильства і жорстокості, Свято ранкових ілюзій, День викаблучників і День ванних флотилій.

В Україні – День працівника державної виконавчої служби, у Білорусі – День кіно, у США – Панамериканський день авіації, День кленового сиропу, День братів Райт, на Кубі – День святого Лазаря, в Бутані – Національний день, у Тунісі – Міжнародний фестиваль Сахари.

Свята та вихідні в Україні 2021

17 грудня – день Великомучениці Варвари

За народним календарем, 17 грудня – День святої Варвари. Цього дня намагалися не працювати. Дозволялося лише шити і вишивати. Вірили, що у вироби, виготовлені 7 грудня, впліталися божественні частинки.

Святій Варварі молилися переважно жінки, щоб вона захистила їхніх дітей від хвороб, а самих жінок – від несправедливості з боку чоловіків і свекрухи.

17 грудня - день Великомучениці Варвари

У наших пращурів існувало повір’я, що з дня Варвари Дід Мороз по землі починає гуляти, і від його подихів все навколо покривається інеєм. Тому народ без особливої потреби на вулицю не виходив, щоб не замерзнути.

Жінки в будинках порядок наводили, прали, їсти готували. А ось ткати або прясти на Варвару заборонялося, хто не слухався, того могло веретено заколоти.

З 17 грудня на Русі починалася підготовка до зимових свят (Різдва, святок та Хрещення). Дівчата з цього дня бралися за ворожіння. В саду нарізали гілочок з вишні і ставили їх у посудину з водою.

Якщо до Різдва на гілках починали пробиватися листочки, значить, в майбутньому році всі бажання і мрії здійсняться, а незаміжнім дівчатам це обіцяло весілля.

Жінки, не пропустіть сьогодні і випросіть у святої щастя.

День Варвари на Русі вважався бабиним (жіночим) святом. Вранці 17 грудня представниці прекрасної статі йшли на церковну службу, де ставили свічки біля образу великомучениці і зверталися до неї зі своїми проханнями.

Церковний календар: грудень 2020

Кому протегує свята Варвара?

1. Людям, які в силу своєї професії змушені працювати під землею (геологи і шахтарі).

2. Заміжнім жінкам (вони просять святу дати щастя у подружньому житті).

3. Незаміжнім дівчатам (їм треба просити Варвару послати гарного нареченого і вдале заміжжя).

Про що моляться святій Варварі?

• Про здоров’я і щастя для всіх домочадців.

• Про захист від несправедливості з боку свекрухи й чоловіка.

• Про зцілення від хвороб (особливо від безпліддя).

• Вберегти від раптової кончини.

• Просять послати діточкам долю милостиву, а собі простого жіночого щастя.

• Вагітні жінки молять Варвару, щоб майбутні пологи пройшли легко і швидко, без ускладнень, щоб дитина з’явилася на світ здоровою і міцною.

Молитва великомучениці Варварі

«Свята Варвара, допомоги у тебе прошу. Не можу більше мучитися і жити на самоті. Благаю тебе, в біді мене не залишай, просте жіноче щастя мені посилай. Одному Богу відомо, як бажається мені повноцінного подружнього життя, гідного чоловіка і люблячого, слухняних діточок і здорових. Обіцянку тобі даю, що гріхів робити не буду, з цього дня буду жити за заповідями Божими. Амінь».

Обряд на жіноче щастя

У день Варвари можна привернути щастя з допомогою змови на агатовий талісман. Камінь агат в цьому плані є дуже дієвим і потужним. Вам знадобиться будь-яка прикраса або фігурка з агату, можна взяти просто шматочок каменю.

Гарненько промийте агат в проточній холодній воді, міцно затисніть в кулачку, піднесіть до губ і три рази прошепотіть над ним замовні слова: «Прошу тебе, завжди захищай мене, в усьому допомагай, щастя в моє життя залучай».

Тепер заговорений камінь завжди носіть з собою. Якщо через якийсь час, він почне тьмяніти, значить, всю свою енергію віддав вам. Візьміть новий талісман з агату і знову проведіть над ним обряд.

Скільки відпочиватимемо на новорічні свята 2021?

Народні прикмети на 17 грудня

  • Якщо за вікном мороз, то холодна погода триватиме ще довго.
  • Зоряне небо – до холодів, тьмяне – до відлиги.
  • Дим з труби вгору йде – до морозу, стелиться по землі – до потепління.
  • Червоний захід – до ясної погоди.
  • Хмарна погода віщує сніг.
  • Якщо на вулиці тепло, то буде хороший урожай льону.
  • Якщо погода ясна і безхмарна, то очікуються морози.

2021 рік Білого металевого Бика: як привернути прихильність тварини

17 грудня День ангела імені відзначають: Варвара, Генадій, Іван, Уляна, Яна. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Календар іменин на грудень 2020 року – кого та коли вітати з Днем ангела

0 Комментариев