16 жовтня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

16 жовтня 2020 світ відзначає День боса, Всесвітній день хліба, День недоторок, Всесвітній день здорового харчування, Всесвітній день анестезії, або День анестезіолога, Всесвітній день продовольства, Всесвітній день хребта, Міжнародний день шампанського.

У США – День лікеру, День диких кішок, День словника, День мамографії, в Італії – Фестиваль шоколаду в Перуджі, у Чилі – День учителя, у Вірменії – День преси, в Болгарії – День військово-повітряних сил, у Таджикистані – День кіно, у Таїланді – Фестиваль вегетаріанців.

16 жовтня вшановується пам’ять святого Дионісія Ареопагіта, який жив у I столітті на території Афін. Переказ свідчить, що Діонісій був учнем святого Павла, який згодом висвятив його на посаду єпископа в своєму рідному місті. У 95 році за наказом папи Климента Діонісій був відправлений у Галлію для того щоб проповідувати християнську віру. Однак там приблизно через 1 рік він був схоплений язичниками і убитий. Саме Діонісію історики приписують кілька творів під назвою «Ареопагітики», які справили істотний вплив на розвиток християнської віри та її філософії.

Актуально: Іменинники у жовтні: календар імен тих, кого слід привітати з Днем ангела у жовтні

16 жовтня - Дионісія Ареопагіта

У народі вірили, що 16 жовтня на білий світ виходять так звані осінні лихоманки, які тиняються світом і вражають людей. Втім, є раціональне пояснення, згідно з яким, нестабільна погода часто приводила до простудних захворювань. Вірили, що допомагає боротися з лихоманкою осикова кора – її завжди намагалися носити з собою. У хаті ж також зазвичай намагалися на всяк випадок тримати осинове поліно. Якщо 16 жовтня боліла голова, то на поліно лягали і відпочивали деякий час. Використовували цибулю, часник, редьку і сіль, які, вважалося, відлякують нечисть. 16 жовтня було прийнято вимовляти змови, позбавлятися від пристріту саме в цей день.

Селяни 16 жовтня побоювалися пристріту і читали велику кількість змов від нечистої сили, осінньої лихоманки.

Читайте також: Вихідні у жовтні: коли та скільки відпочиватимемо наступного місяця

Народні прикмети на 16 жовтня

Якщо людина народилася 16 жовтня, то її талісманом є гранат, а сам іменинник володіє здібностями до лікування.

Низькі темні хмари віщують холод, а можливо, і снігопад.

Галки збираються зграями і кричать — буде ясна погода.

Горобці перелітають зграйками з місця на місце — чекайте негоди.

Якщо миші копають нори на південну сторону — зима буде холодною.

Що категорично не можна робити в цей день

В цей день радять берегтися від зглазу, побоюватися шабашу нечистої сили. З цього дня ходять по землі осінні лихоманки, хитаються по білому світу, мучаться самі і людей мучать. Варто берегтися від хвороб, інакше вони можуть перерости в хронічні.

Проти зглазу і будь-якого іншого наговору наші предки використовували цибулю, часник, редьку і сіль.

Говорили, що сіль і редька виїдають всі злі слова, написані на папері, а запах часнику і цибулі лякає нечисту силу.

До речі, людині, яка народилася 16 жовтня, дано знання трав і мистецтво цілительства. В якості талісмана їй слід носити гранат.

Іменини сьогодні у Амвросія, Дениса, Герарда, Павла, Петра та Фірантини. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

0 Комментариев