16 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

16 вересня світ відзначає Свято пиття і Міжнародний день охорони озонового шару. В Україні – День HR-менеджера, у США – День працюючих батьків, День корабля «Мейфлауер», День «Тримайтеся подалі від Сіетла», День гуакамоле, День пластиліну «Плей-До», День шкільного рюкзака, День хліба з корицею і родзинками, в Італії – День народження Джульєтти, в Мексиці – День незалежності, у Папуа-Нова Гвінея – День незалежності, в Малайзії – День малайзійської федерації, у Киргизстані – День працівників служби державної охорони, в Лівії – День мучеників.

Сьогодні за церковним календарем відзначається пам’ять відразу двох святих мучениць — Василини і Домни. У народі день прозвали Доброродной дівою. Це гарний час, священне для наших предків, так як сьогодні люди могли зробити одну дію, яке допомагало попрощатися з бідністю. Прикмети на 16 вересня допоможуть в цьому.

Говорили, що, 16 вересня бажано поквапитися з льоном – його збирали і готували для подальшої роботи. Крім того, прийнято було наводити в будинках порядок, позбавлятися від різного мотлоху, який накопичився протягом літа. Весь зібраний сміття і непотрібні речі спалювали разом з картопляними очистками, це віщувало щастя на весь рік.

Прийнято було не тільки спалювати сміття і усілякий непотріб, але також розвішувати навколо городу, на стовпи, дахи будинків різний мотлох. Вважали, що це захистить худобу, урожай, будинок і двір від нещастя. Мішки з-під картоплі, брудне взуття мили в річці або в будь-який проточній воді, а те, що вже не потрібно, зіпсовано, зламано, спалювали разом з картоплинням. 16 вересня починалися холоди, і селяни поспішали переселитися в будинок з літніх веранд.

Вважається, що старі речі накопичують всі наші минулі нещастя, недоліки і біди. Вони несуть погану енергетику. Тому не можна зберігати мотлох.

Старі і зношені речі викидали або спалювали, звільняючи місця для обновок.

Старі речі спалювали позаду двору. Вважали, якщо разом з ними спалити і картоплиння, то це забезпечить добробут на весь майбутній рік.

Придатні, але непотрібні речі слід в цей день роздати вбогим і бідним.

Старе взуття вішали у хлівах, вважаючи, що це захистить худобу від пристріту

Мішки з-під картоплі і інших овочів мили в річці, сушили і готували для нового сезону. Існувало повір’я, що мішки, так само як і старе взуття слід мити саме в проточній воді, щоб змити негативну енергію.

Вечорами жінки сідали за свої традиційні домашні роботи: пряжу, ткацтво, вишивку і види ручної роботи. Дівчата проводили вечори на посиденьках.

Народні прикмети на 16 вересня

1. Теплий день – до затяжної зими.

2. День видався туманним – польові роботи пройдуть легко і спокійно.

3. Туман в молодика або в повний місяць – до ясної погоди.

4. Після обіду пішов дощ – негода затягнеться надовго.

5. Мурахи будують великі мурашники – до затяжної зими.

6. Мало ягід і грибів – до неврожаю на майбутній рік.

7. Якщо в цей день вимити підлогу відваром вересу, то нечисть відступить від нього.

8. Старі речі пропонувалося спалювати позаду двору. А якщо разом з ними спалити і картоплиння, то це забезпечить добробут на весь майбутній рік.

9. Повісити 16 вересня старе взуття в приміщенні для худоби – захистити тварин від пристріту і псування.

10. Якщо не встигли позбутися непотрібного мотлоху – щастя обійде вас стороною.

11. Придатні, але непотрібні речі слід в цей день роздати вбогим і бідним.

12. Якщо в кухні підвісити невеликі лапотки (можна навіть сувенірні), то господині весь рік буде супроводжувати удача.

13. 16 вересня – вдалий день для розкриття обманів. Тому будьте уважні!

14. Щоб не накликати на себе біду, в цей день намагайтеся не дивитися у дзеркало, або робити це якомога рідше.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

  • У цей день не можна затівати прибирання в будинку. Якщо вдома буде чисто, то і в гаманці теж.
  • Ще 16 серпня не можна підмітати вдома та на вулиці, щоб не вимести своє щастя.
  • Також забороняється відмовляти бездомним і безпорадним, які дійсно потребують допомоги.

Іменини у Василини, Домни, Євфимія, Іоанна, Петра, Феоктиста, Олексія, Іллі, Андрія, Миколая, Сергія і Володимира. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

0 Комментариев