16 серпня: день навіжених хлопців і дівчат “з вогником”

news

У православній церкві 16 серпня вшановується пам’ять Антонія Римлянина. Цей православний святий жив в XI-XII століттях. У житії святого, датованого XVI століттям, йдеться, що Антоній був народжений і виховувався в родині православних римлян. Він рано став сиротою і більшу частину спадщини роздав бідним. Частину викинув у море, а сам прийняв чернечий постриг.

За народним календарем сьогодні Ісаакія Малинника або Антона Вітровія. Приходив час збирати врожай малини і робити на зиму заготовки з цієї ароматної ягоди. Також 16 серпня вже дозрівали лісові горіхи.

Вважалося, що у цей день можна запитати у вітра про те, якою буде майбутня зима. Вважалося, що це один з найбільш вітряних днів у році. А ще в цей період повним ходом йде заготівля малини на зиму.

Жартівливі свята: Свято відмови від паління та День посмішки

Народні прикмети на 16 серпня наступні:

  • Який Ісаакій – такий і жовтень.
  • Сильний вітер на Антона – до холодної зими.
  • 16 серпня не можна замітати, щоб не вимести своє щастя.
  • Дощ сьогодні означав дощі на досить тривалий час.
  • Вітерець з півдня і вихори – буде дуже багато снігу.
  • Не можна було влаштовувати прибирання, щоб гроші водилися в гаманці круглий рік.

Сьогодні свої іменини святкують: Антон, Вячеслав, Іван, Кузьма, Микола.

Народжений в цей день хлопчик вважався навіженим і відчайдушним – “з вітром в голові”. Дівчинка, народжена 16 серпня мала неодмінно круту вдачу, немов хуртовина: “Не дівка – вогонь!”. Якщо день опинявся безвітряним, то народжений був, як то кажуть “на вигляд тихий, та вихори в ньому крутяться”.

0 Комментариев