17 листопада: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

17 листопада 2020 світ відзначає Міжнародний день студентів, День знайомства з новим чаєм, Всесвітній день вазектомії (вазектомія – хірургічна операція з чоловічої стерилізації шляхом перев’язки сім’явивідних проток. На відміну від кастрації, за стерилізації функція яєчок зберігається. Під час операції сім’явивідні протоки перерізають і перев’язують).

В Індії – День мучеників, в Італії – День захисту чорних котів і кішок, у США – День недружелюбності, День домашнього хліба, День пішохідного туризму, День пахлави, День підприємця, в Азербайджані – День національного відродження, у Чехії, Словаччині – День боротьби за свободу і демократію, в Киргизстані – День кіно, у Греції – День політехніо, на Маршаллових островах – День президента.

Церковний календар: листопад 2020

17 листопада в церковному календарі це день пам’яті святих мучеників Нікандра єпископа Мирського) і Єрмея (пресвітера).

Яремин день мученика Яреми

Переказ свідчить, що Нікандр і Ермей навчалися у святого Тита, який в свою чергу був учнем апостола Павла. Вони активно проповідували християнство і багатьох навернули до віри. Про це дізналися правителі, які поклонялися ідолам, і проповідників схопили. Їх умовляли, їм погрожували, їх катували, але вони не відреклися від віри. У підсумку Ермея і Нікандра піддали смерті.

У цей день часто буває погана погода. У наших предків існувала приказка: «Ярема – сиди вдома». А все тому, що існувала думка, що в цю пору нечиста сила спустилася на землю і розгулює вулицями, намагаючись проникнути в будинки, щоб поцупити вугілля або вогонь.

Згідно із віруваннями, нечисть особливо приваблювали порожні хати або будинки з відкритими дверима. Тому двері замикали на всі засуви і в житло намагалися нікого стороннього не пускати.

Різдвяний піст 2020-2021

У селянських сім’ях в цей день зайвий раз за поріг не виходили. Жінки готували їжу, топили піч, прибирали. Увечері дівчата збиралися за рукоділлям. Вони пряли або ткали.

Щоб захистити будинок від усього поганого, стародавні слов’яни на віконницях і над вікнами вирізали хрести або серпи. Вірили, що цей нехитрий оберіг захистить їх від негативу.

Сни з 16 на 17 листопада обов’язково потрібно запам’ятати. Вони вказують, чого ви можете досягти в житті, а чого слід остерігатися.

17 листопада: традиції та звичаї

Наші предки протягом багатьох століть запримітили, що 17 листопада — день нещасливий, тому суворо дотримувалися низки заборон:

1. Не можна сьогодні ходити по перехрестю. Згідно з народними повір’ями, у цей день на них збирається нечисть надприродної сили. Якщо не виходить обминути перехрестя, то перед тим, як ступити на нього, три рази перехрестіться і прочитайте молитву «Отче наш».

2. Нічого з дому не виносьте (гроші, продукти, речі).

Багатий на вихідні грудень, або скільки відпочиватимемо наступного місяця

3. Не святкуйте весілля, не заводьте нові знайомства, не починайте важливих справ — хорошого результату не буде.

Намагайтеся ввесь сьогоднішній день провести вдома.

17 листопада — один із найбільш енергетично важких днів у році. У народі його прозвали «Ярема — сиди вдома», і намагалися по можливості нікуди не виходити.

Іменини у Никандра, Івана, Степана, Олександра, Миколи, Іллі та Євгенії. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Іменинники в листопаді: кого вітати з Днем ангела наступного місяця?

 

0 Комментариев