16 грудня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

16 грудня 2020 світ відзначає День кудлатих і День підкорення вершин.

У США – День сіонізму «Бостонське чаювання», День їжі покритої шоколадом, у Казахстані – День Незалежності, в Азербайджані – День працівників МНС, в Таїланді – День спорту, в Мексиці, Гватемалі і на Кубі – фестиваль «Лас-Посадас», у ПАР – День примирення, в Бангладеш – День Перемоги, у Бахрейні – Національний день.

Свята та вихідні в Україні 2021

16 грудня вшановується пам’ять Івана Мовчальника. Переказ свідчить, що ще в дитячому віці він став вивчати Святе писання і навчився молитися Богу. Коли батьки Івана померли, то весь свій спадок він роздав нужденним і зробив пожертвування на будівництво храмів.

Сам же він пішов у монастир, де прожив близько 10 років до тих пір, поки не був призначений єпископом Колонійскої церкви. Зовсім скоро Іоанн починає перейматися тим, що уряд втручається в духовні справи. Він приймає рішення залишити свій пост і їде в Єрусалим, де стає звичайним послушником в лаврі Преподобного Сави. Там Іван приймає обітницю мовчання і після цього через деякий час навіть селиться в пустелі, де живе в самоті дев’ять років, харчуючись одними травами. Відомо, що все-таки ігумен Сава умовив Івана повернутися в обитель, і там преподобний провів 66 років. Отримавши від Бога цілительський дар, Іван день і ніч допомагав хворим людям, зцілюючи їх силою молитви.
16 грудня — Іван Мовчальник: історія, традиції та прикмети свята

16 грудня – традиції, звичаї та обряди дня

У народному календарі дату 16 грудня ще називають:

 • Іван Безмовник;
 • Іоанн Мовчальник;
 • День світової тиші і німоти.

Наші предки цей день намагалися проводити в мовчанні. Ніхто не кричав і не співав. Люди боялися, що нечиста сила голос відніме. Вірили, що помовчавши 16 грудня можна позбутися від нещасть і залучити удачу. Сімейні обіди і вечері проходили в повному мовчанні.

Віруючі люди відправлялися в храм, де мовчки стояли перед іконою преподобного Іоанна Мовчальника, молячись «про себе». Молитва до нього допомагала зцілити навіть важкохворих людей.

Під час мовчання людина може побути наодинці з собою і своїми думками, зблизитися з Богом. Народ вірив, що промовчавши на Івана Безмовника весь наступний рік красномовним будеш.

У цей день намагалися уникати сварок і конфліктних ситуацій. Вважалося, що чоловік з дружиною, які посварилися на Івана Мовчальника, весь рік будуть жити в скандалах.

В іншому це був звичайний і нічим непримітний зимовий день. Селяни, переробивши домашні справи, намагалися раніше лягти спати, щоб не сидіти в темній хаті. Робили вони це не тільки з метою економії скіпи, а й зі страху зустрітися з нечистою силою, яку багато хто уявляв в образі чорної корови.

За повір’ям, найнебезпечніший нічний час, коли активізується вся нечисть, – з 12 до 3 годин ночі. Але варто було проспівати півню і вся нечисть тут же зникала, боячись бути обпаленою першими сонячними променями.

Скільки відпочиватимемо на новорічні свята 2021?

Народні прикмети на 16 грудня

 1. Мало снігу – наступний рік буде неврожайним
 2. Якщо людина народилася 16 грудня, то в якості талісмана їй варто носити берил
 3. Сніг на талу землю лягає – чекай неврожаю
 4. Снігур 16 грудня цвірінькає під вікном – можна чекати відлиги
 5. Дрова тріщать в грубці – незабаром настануть морози
 6. Зірки «стрибають» – прикмети до того, що варто чекати віхол і холоднечі
 7. Зміна Місяця 16 грудня прогнозує теплу погоду вдень

Що не можна робити:

 • У цей день не можна багато говорити та писати. Наші предки вірили, що мовчання може привернути удачу.
 • Не слід у цей день лінуватися та всіляко уникати роботи.
 • Не бажано у цей день думати лише про матеріальні блага.

2021 рік Білого металевого Бика: як привернути прихильність тварини

Що можна робити 16 грудня

Якщо промовчати весь день на Івана Мовчуна, то весь наступний рік будеш красномовним.

Іменини у Сави, Миколи, Андрія, Івана та Георгія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Календар іменин на грудень 2020 року – кого та коли вітати з Днем ангела

 

0 Комментариев