15 травня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

15 травня 2021 року в світі відзначаються Міжнародний день сім’ї, Всесвітній день віскі, День «Принесіть кому-небудь квіти», Міжнародний день астрономії, Міжнародний день клімату, Міжнародний день відмовника від військової служби за переконаннями совісті, Всесвітній день скрипки, День посадки лимонного дерева, Всесвітній день скандинавської ходьби.

В Україні – День науки, День Європи, у США – День збройних сил, День пам’яті охоронців порядку, День нейлонових панчіх, День солом’яного капелюха, День навчання плаванню, День зникаючих видів тварин, День шоколадних чіпсів, в Індії – День дерева, у Південній Кореї – День учителя, в Парагваї – День матері, у Колумбії, Мексиці – День учителя, в Японії – Фестиваль мальви, в Іспанії – День святого Ісидора, у Грузії – Свято «Константінеоба», в Парагваї – День незалежності, у Словенії – День збройних сил, в Литві – День установчого Сейму, в Австрії – День відновлення незалежності.

Церковний календар: травень 2021

Православна церква 15 травня вшановує пам’ять братів-великомучеників князів Бориса і Гліба, синів князя Володимира. У народі день назвали Борис і Гліб Сіятелі. Цього дня потрібно помиритися з тим, із ким посварилися, попросити прощення. Також добре подбати про підвищення на роботі, запросити на побачення. 

Брати Борис і Гліб були молодшими синами київського великого князя Володимира Святославича (рівноапостольного князя Володимира).

Вони народилися незадовго до Хрещення Русі, здобули гарну освіту, читали релігійну літературу та збиралися присвятити своє життя Богові. У 1015 році Борис і Гліб були вбиті своїм старшим братом Святополком, який побоювався суперництва з їхнього боку в боротьбі за владу, яка розгорілася після смерті батька.

Магнітні бурі у травні 2021: календар небезпечних дат для метеозалежних

Брати знали, що Святополк хоче їх убити, але не стали переховуватися й смиренно прийняли смерть від рук убивць. Спершу було вбито Бориса на березі річки Альти. Невдовзі загинув і Гліб у гирлі річки Смядині, поруч зі Смоленськом.

За мученицьку смерть від одновірців церква зарахувала Бориса і Гліба до лику святих. Вони стали першими святими на Русі, канонізованими до лику мучеників-страстотерпців. Сьогоднішня дата для вшанування братів була вибрана не випадково – саме цього дня мощі святих були перенесені до храму у Вишгороді.

Календар стрижки волосся: травень 2021

Традиції та обряди дня Бориса і Гліба

У народі 15 травня називають іноді солов’їним днем, оскільки саме цього дня традиційно починають співати солов’ї – провісники тепла.

До цього дня наші предки намагалися завершити всі городні та польові роботи. Також вважається, що у день пам’яті братів Бориса і Гліба можна купувати поросята, курчата та дрібну домашню живність.

Також цей день у народі має назву Бариш день, бо святого Бориса ще називали баришником. Тому свято особливо відзначали купці і торговці, вважаючи, що успішний продаж товару цього дня обіцяє хорошу виручку на весь рік.

Вважається, що цей день сприятливий для душевної розмови з людиною, з якою давно не виходить знайти спільну мову. Ще в день Бориса і Гліба можна звертатися до начальства з проханням, не боячись відмови.

Місячний посівний календар для городника: травень 2021

Народні прикмети на 15 травня

Якщо соловей весь день голосно співає, то він проводжає весну і пора зустрічати літо.

Ясний захід сонця у свято Бориса і Гліба – літо буде теж ясним і без опадів.

Соловей завжди перестає співати перед негодою.

Теплий день 15 травня – буде небагатий урожай хліба.

Якщо зацвіла черемха і солов’ї заспівали, то можна очікувати двотижневого похолодання.

Почули солов’я раніше, ніж зозулю – значить, літо буде щасливим.

Вода пішла на спад і солов’їні трелі чути – пора починати посів.

Що сьогодні не можна робити

Не можна відмовляти у проханнях бідним – все повернеться старицею.

У суботу, 15 травня, іменини відзначають власники таких імен: Борис, Гліб, Давид, Зоя, Киріак, Панас, Роман, Феодул​. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Календар іменин: кого вітати з днем ангела у травні 2021

 

0 Комментариев