15 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

15 травня 2020 світ відзначає Міжнародний день сім’ї, Міжнародний день відмовника від військової служби за переконаннями совісті, Міжнародний день клімату та Міжнародний день віртуального помічника.

В США святкують День пам’яті правоохоронців, День транспортного забезпечення оборони, День пиццерийной вечірки, День шоколадних чіпсів, День зникаючих видів тварин, День нейлонових панчіх, День солом’яному брилі, в Мексиці, Колумбії та Південної Кореї – День вчителя, у Парагваї – День матері, у Японії – Фестиваль мальви, або Аой-мацурі, в Грузії – Константинеоба, в Австрії – День відновлення незалежності, в Ірані – День перської мови, у Данії – Великий молитовний день, у Словенії – День збройних сил, в Литві – День установчого сейму, у Новій Зеландії – День боротьби з хуліганством.

День Бориса и Глеба 2019: что нельзя делать, история праздника и ...

Православна церква 15 травня вшановує пам’ять Бориса і Гліба – молодших синів Володимира – хрестителя Київської Русі. Борис і Гліб, об’єднані одним мученицьким подвигом, в очах народу злилися в єдиний образ і день став називатися Борисоглеб. 15 травня добре помиритися з тими, з ким у сварці, попросити про підвищення по службі, запросити на побачення.

З цього дня починали садити огірки і гарбузи. Для хорошого врожаю в грядці закопували товкач від ступки. У цей день продовжували засівати поля. Так і говорили: «Борис і Гліб сіють хліб».

Народні прикмети 15 травня

 • Якщо соловей весь день голосно співає, то це означає, що він проводжає весну, і пора зустрічати літо
 • Ясний захід сонця в день Бориса і Гліба – літо буде теж ясним і без опадів
 • Святого Бориса в народі називали баришником, бо народ відзначав це свято в надії отримати прибуток – бариш.
 • Якщо купець в цей день успішно продає свій товар, то весь рік у нього гроші будуть водитися
 • Теплий день – прикмета до того, що буде хліб темний
 • Спостерігали за зозулею. Якщо вона сиділа ближче до верхівки дерева, то ярові посіви будуть високими. Якщо ж вона сидить ближче до землі, то ярові посіви будуть низькими, і на багатий врожай можна не розраховувати.
 • Хто при співі солов’я сорочку скине, того блохи не покусають
 • Соловей завжди перестає співати перед негодою
 • Теплий день15 травня – буде небагатий урожай хліба
 • Якщо зацвіла черемха і солов’ї заспівали, то можна очікувати похолодання двотижневого
 • Птах співає на голі дерева – прикмета до того, що буде неврожай в саду
 • Вода пішла на спад, і солов’їні трелі чути – пора починати посів

15.05.2017 р. Вітаємо з Міжнародним днем сім'ї! | Перша українська ...

Міжнаро́дний день сім’ї́ — міжнародний день, що відзначається в системі Організації Об’єднаних Націй.

Цей день щорічно святкується 15 травня. У 1989 році Асамблея ООН проголосила 1994 рік Міжнародним роком сім’ї. Мета — поглиблення розуміння питань родини, об’єднання можливостей різних країн для розв’язання всіх найсерйозніших питань, пов’язаних із сім’єю. Запровадження свята було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним становищем родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає.

Отже, 20 вересня 1993 року відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН було запроваджено Міжнародний день сім’ї, який відзначається щороку 15 травня. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї — єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу. У всі часи за відношенням держави, а також за становищем родини в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави — необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона є джерелом любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

15 травня – Міжнародний день захисту клімату

Всесвітній День Захисту Клімату

15 травня світ відзначає Міжнародний день захисту клімату. Заснування цього свята стало відповіддю на заклик метеорологів захищати клімат як важливий ресурс , що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.

Збереження клімату – одна з глобальних проблем , які сьогодні стоять перед людством. Глобальне потепління , підвищений вміст озону в атмосферному шарі , природні катаклізми , зміна погодних умов на планеті – все це веде до погіршення клімату Землі і , як наслідок , робить негативний вплив на продовольчу , життєву і майнову безпеку людей , плачевно позначається на стані природних ресурсів та збалансованому розвитку держав.

Сучасні науки не можуть відповісти на питання, як швидко настане катастрофічна зміна клімату в разі подальшого підвищення температури на Землі. Однак , на думку екологів і метеорологів , відстрочити ці зміни людству цілком під силу.

У кого іменини 25 квітня?. День Ангела. Свята і традиції. Проекти ...

Цього дня іменини святкують: Борис, Гліб, Давид, Зоя, Киріак, Панас, Роман та Феодулю

0 Комментариев