16 серпня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

16 серпня 2020 світ відзначає День Джокера, День «чуда-своїми-руками», День пам’яті Елвіса Преслі. У США – День рома, День розповідання анекдотів, День повітряно-десантних військ, День американських гірок, в Казахстані – День спорту, в Аргентині – День дітей, в Білорусі – День Військово- повітряних сил, в Парагваї – День захисту дітей, в Італії – Сиенский Паліо, в Домінікані – День відродження республіки, в Таджикистані – День винахідника і раціоналізатора.

У православній церкві 16 серпня вшановується пам’ять Антонія Римлянина або Антона Вихревія. Цей православних святий жив у XI-XII століттях.

У народі Антон був відомий тим, що 16 серпня сміливі люди вирушали на перехрестя «вихори вартувати». При появі вихору необхідно було увіткнути в нього ніж, тримаючи в руках голову півня.

Історія

Антоній Римлянин жив у XI-XII століттях. У житії святого, датованого XVI століттям, говориться, що Антоній був народжений і виховувався в родині православних римлян. Він рано став сиротою і велику частину спадщини роздав бідним. Частину викинув у море, а сам прийняв чернечий постриг. Після початку гонінь на послідовників православної віри обитель Антонія була розорена, і йому довелося близько 1 року прожити всередині скелі біля моря, де він проводив час у роздумах про Бога і молитвах. Одного разу Антоній стояв біля підніжжя скелі, і в якийсь момент відламався камінь під його ногами.

Святий чудесним чином впав разом з каменем в море і проплив на ньому через Середземне море, Атлантику, Ладозьке озеро, Неву і Волхов. Незадовго до свята Різдва Пресвятої Богородиці Антоній опинився на території Новгорода. Переказ свідчить, що спочатку Антоній не розумів нічого з того, що йому говорили, але після досконалої молитви зміг вимовляти російські слова.

Місцевий єпископ Никита сприяв тому, щоб Антоній залишився в Росії і заснував монастир, присвячений Різдву Богородиці на честь його чудесного порятунку. На купівлю земель Антоній витратив частину свого майна, яке раніше викинув у море – його згодом виловили рибалки саме в Новгороді. Приблизно 16 років управляв обителлю Антоній, а після його смерті наступником став інок на ім’я Андрій.

Народні прикмети на 16 серпня

  • За погодою 16 серпня визначають, яким буде жовтень
  • Сильний вітер – зима буде сніжною
  • На Антона дощ пішов – негода триватиме ще кілька днів
  • Сильний і прохолодний вітер 16 серпня – буде сувора зима
  • Теплий вітер – взимку буде багато снігу, але сильні морози не вдарять

 

Іменини у Антона, Соломії, Ісаакія, Миколи, В’ячеслава, Івана і Кузьми. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев