15 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

15 листопада у світі відзначаються День шоколадного кексу, Всесвітній день вторинної переробки, Всесвітній день гіпнородів.

У США – День очищення холодильника, День американського підприємництва, День філантропа, День барабанщика, День бандт-кексу, День пластівців з висівками та родзинками, День “Покажи свої мокасини”, День пряного печива, День “Я люблю писати”, в Шрі-Ланці – День посадки дерев, в Кот-д’івуар – День миру, в Казахстані – День фінансиста і національної валюти (тенге), в Японії – свято дітей “Сіті-го-сан”, в Бельгії – День королівської династії, День німецькомовної спільноти, в Австрії – День святого Леопольда, в Киргизстані – День працівників сільського господарства, харчової та переробної промисловості, в Австралії – день Стіва Ірвіна, в Бразилії – День проголошення республіки, в Мексиці – день революції, в Польщі – день Пам’яті Рафаїла Калиновського.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Православна церква 15 листопада вшановує пам’ять святих Акіндіна, Пігасія, Анемподіста, Аффонія, Елпідіфора та інших семи тисяч мучеників, постраждалих за християнство. У народі день назвали “Житниця”, так як на Акіндіна було прийнято молитися про збереження зерна. День хороший для покупки одягу.

Мученики Акіндін, Пігасій, Афоній, Елпідіфор і Анемподіст з дружиною постраждали за царя Сапора в IV столітті. Всі вони вірили в Христа і не погоджувалися відмовлятися від своєї віри.

Язичники довго мучили їх, намагалися спалювати в печі, але православні залишалися неушкодженими. Цар наказав вбити мечем всіх християн, в цілому тоді було вбито більше 7 тисяч чоловік.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

Преподобний Маркіан жив поблизу міста Кіра і подвизався там в маленькій хатині. Незабаром про святого почули люди і стали приходити до нього за допомогою або порадою. Маркіан влаштував невелику обитель і став навчати бажаючих бути ближче до Господа. Згідно з легендами, у Маркіана був дар чудотворення і, коли він ночами читав молитви, йому світив небесний вогонь.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

Народні прикмети на 14 листопада
  • пішов сніг в цей день – зима буде морозною і сніжною;
  • лелеки літають над дахом будинку – до теплих днів;
  • похмура погода і вогкість – незабаром стане тепло;
  • по небу пливуть рідкісні хмари – незабаром настануть холоди;
  • дороги розвезло – морози прийдуть тільки в грудні;
  • синиця тиснеться до будинку – скоро настане зима.
  • сильний дощ 15 листопада – зима буде дуже холодною.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Що не можна робити в цей день

Наші предки вірили, що в цей день краще не вирушати в далекі поїздки, а залишатися вдома з сім’єю. Сваритися і ображатися теж не можна. Взагалі, 15 листопада – не найвдаліший день для зустрічей і спілкування з ким-небудь, краще від сторонніх людей триматися подалі.

Постарайтеся нікого не ображати, краще вибачитеся перед тими, кого образили в минулому. Можна розплатитися з боргами, але не можна віддавати гроші лівою рукою прямо в руки – можуть забрати удачу. Покладіть їх на стіл правою рукою.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Що можна робити 15 листопада

З давніх-давен з середини листопада слов’яни вже переставали працювати в полі. Це означало, що можна більше часу приділяти домашнім справам. 15 листопада – вдалий день, щоб зробити вдома генеральне прибирання, помити підлогу, випрати речі. Можна зайнятися рукоділлям.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Іменини у Маркіяна, Костянтина, Дем’яна, Івана і Кузьми. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев