15 грудня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

15 грудня 2020 світ відзначає День приручення вуличних ліхтарів, День світла і світлових технологій, День Заменгофа, Міжнародний день чаю.

В Україні – День працівників суду, у США – День «Білля про права», День кексу, День котячих пастухів, у Нідерландах – День королівства, в Греції – День пам’яті жертв «Грецької операції» НКВС.

15 грудня: яке сьогодні свято | Новини

У церкві 15 грудня вшановується пам’ять пророка Авакума, який є восьмим з 12 апостолів. Відомостей про його життя збереглося не дуже багато. Згідно з переказами, Авакум жив під час взяття Єрусалиму і тільки два роки не дожив до того моменту, як євреї повернулися з єгипетського полону. Також є історія про те, що саме Авакум приносив їжу пророку Даниїлу, котрий був кинутий у рів разом з левами. Відомою є книга пророцтв, написана Аввакумом, що складається з трьох частин.

15 грудня – традиції та звичаї дня Авакума

У юних незаміжніх дівчат на Русі було прийнято 15 грудня влаштовувати тихі посиденьки, на яких не веселилися і не бенкетували, а вишивали і розповідали по черзі життєві історії.

У сімейних жінок у цей день турботи були інші — своїх чад від нічного плачу і безсоння зцілювали за допомогою народних ритуалів і змов.

Особливо ефективним вважався обряд, який проводили в курниках: малюків вмивали спеціальною заговореною водою, після чого їх психіка заспокоювалася, і вони добре спали по ночах.

Проведіть сьогодні народні обряди, щоб діти завжди були слухняними і старанно вчилися

Мрія кожного батька, щоб дитина слухалася завжди й прагнула до знань. Можливо, вам допоможуть у цьому старовинні народні обряди.

Звичай на гарне навчання

Щоб виконати цей обряд, вам потрібно купити в церкві п’ять свічок, і взяти у дитини книгу, яку вона точно зібралася її почитати.

В крайньому випадку, візьміть якийсь шкільний підручник, яким у найближчі дні буде користуватися ваша дитина. Найбільш ідеальний варіант — провести цей ритуал на буквар, коли дитина йде в перший клас.

Виконуйте обряд в післяобідній час у будний день, на повній самоті, щоб нікого вдома не було, вам не можна відволікатися.

Посередині столу розташуйте в ряд усі п’ять свічок, і запаліть їх зліва направо. Перед ними покладіть розкриту книгу (тобто вона повинна перебувати між свічками та вами) і прочитайте над нею заговорений текст:

«Як до сонечка на землі кожен паросток тягнеться, так нехай моєму чаду, рабу Божому (ім’я), навчатись подобається. Як по течії в річках вода струменить, так і мій малюк до знань нехай прагне. З цього моменту і на віки віків. Амінь».

Тепер дочекайтеся, поки свічки повністю догорять, а розкриту книгу покладіть на стіл дитини. Як тільки вона почне її читати, так і стане проявлятися природний потяг до навчання.

Звичай на послух

Цей обряд допоможе батькам, коли діти не слухаються і вередують, агресивно налаштовані, проявляють спалахи злості. Для його виконання знадобиться будь-яка річ дитини (краще всього натільна — майка, нічна сорочка, футболка, піжама).

2021 рік Білого металевого Бика: як привернути прихильність тварини

Коли сонце зайде за обрій, побудьте в кімнаті, де у вас розташовані ікони і запаліть церковну свічку.

Важливо, щоб дитина в цей момент знаходилася в межах будинку, але в іншій кімнаті (нехай у себе в дитячій грає, займається своїми звичними справами). Покладіть поруч зі свічкою дитячу річ і тричі прочитайте над нею замовляння:

«Дитя моє слухняне нехай стане, злість з ненавистю нехай його залишать. Мати з батьком нехай будуть для нього завжди в пошані, щоб не доводилося їм надаватися зайвій турботі. Відтепер у нашому домі завжди гармонія буде, і воля Господня з нами прибуде. Боже Всещедрий, пошли нам терпіння, а нашому чаду умиротворення. Нехай совість у ньому прокидається, батьків своїх нехай послухається. Амінь».

Тепер дитину треба викупати і надіти на неї заговорений одяг. Ви відразу помітите, що малюкові стало спокійніше і легше, напади агресії та внутрішньої люті поступово стихають.

Важливо! У жодному випадку не проводьте цей обряд при дитині, щоб у неї не почалася зворотна реакція.

Цікаві та оригінальні ідеї подарунків на Новий рік 2021

Народні прикмети на 15 грудня

 • Якщо день непогожим видався, то така погода протримається до 30 січня (до дня Антона-Перезимника)
 • Багато снігу 15 грудня – буде багатий сінокіс в наступному році
 • Якщо людина народилася на Авакума, то в якості оберега варто носити бурштин
 • Навколо місяця 15 грудня видно темний круг – буде заметіль
 • Півень в мороз співає – чекай потепління
 • Кури сідають на сідало рано – будуть морози. Якщо ж птахи ляскають крилами і вертять хвостами – чекай хуртовини
 • Гусак голову під крило сховав – чекай морозів
 • Кішка 15 грудня спить весь день – буде холоднеча
 • Яскраві зірки віщують наступ сильних морозів
 • Каркають ворони – прикмета до того, що заметіль буде
 • Чим красивіші візерунки на вікнах, тим пишніше буде зелень навесні.

15 грудня День ангела імені відзнчають: Маргарита, Андрій, Афанасій, Борис, Володимир, Іван, Кирило, Марія, Матвій, Мірра, Микола, Сергій, Степан, Тамара

Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

0 Комментариев