15 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

15 червня 2020 світ відзначає Міжнародний день мотоцикліста, Міжнародний день прогулянки, Всесвітній день вітру, Всесвітній день поширення інформації про зловживання у відношенні літніх людей.

В Великобританії святкують День пива, у США – День американського громадянства, День омара, День сили посмішки, День фотографії природи, в Італії – День інженера, у Коста-Ріці – День посадки дерев, у Данії – День національного прапора, на Бермудських островах – День національних героїв, у Киргизстані – День працівника протипожежної служби, у Вірменії – День державного прапора, в Азербайджані – День національного порятунку, у Південній Кореї – День сільського господарства.

За народним календарем 15 червня – День Никифора, або В’юн. Цей день наші предки пов’язували з відпочинком та розвагами. Вони збиралися гучними компаніями на околиці села та спілкувалися між собою. Вважалося, що цього дня потрібно плести вінки з в’юна. Під час роботи дівчата мали думати про своє майбутнє. Люди вірили, що все, що намріяла дівчина, плетучи вінок, обов’язково має здійснитися.

Народні прикмети на 15 червня

  • Горобці б’ються та граються – очікуй гарної погоди найближчим часом.
  • З самого ранку 15 червня сонце перебуває ніби в невеликому тумані – значить, погода буде тихою і теплою.
  • Дощ пішов – прикмета того, що буде хороший урожай конопель та льону.
  • Вітер 15 червня вз Заходу дме – найближчим часом буде похолодання.

Іменини у Никифора, Костянтина, Марії, Дмитра, Уляни та Івана. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Сьогодні, 15 червня 2020 року, відзначають Всесвітній день поширення інформації про зловживання щодо осіб похилого віку.

Цей день визначили відповідно до Резолюції ООН 19 грудня 2011 року, щоб привернути увагу до проблем літніх людей, виховати шанобливе і соціально відповідальне ставлення до цієї категорії громадян.

Також 15 червня відзначається Всесвітній день вітру, він має звернути увагу на потенціал вітроенергетики.

Ініціаторами створення такого незвичайного, на перший погляд свята стали Європейська асоціація вітроенергетики і Всесвітня рада з енергії вітру. Мета його проведення — залучення уваги громадськості (в першу чергу, представників енергетичних комплексів різних країн) до величезного потенціалу вітроенергетики. На думку експертів, розвиток вітроенергетики допоможе вирішити низку проблем не тільки енергетичний, але й економічного, а також екологічного характеру. Зокрема, активна робота в цьому напрямку може призвести до скорочення величезних сум, які щорічно вкладаються в енергетику. В результаті, не буде так гостро стоятиме проблема обмеженості ресурсів викопного палива, світ зможе подолати кризу глобальної зміни клімату. «За вітроенергетичними установками — майбутнє!», — кажуть експерти. Багато країн розуміють це вже зараз.

0 Комментариев