14 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

14 вересня 2020 світ відзначає День слухання шерехів, Свято міжсобойчиків і Міжнародний день «Почастуйте священика пивом».

У США – День розфарбовування, День поїдання великої сендвіча, День пончика з кремовою начинкою, в Непалі – День дітей, у Німеччині – День німецької мови, на Кіпрі – Воздвиження Хреста Господнього, в Румунії – День інженера, в Індії – День хінді, у Нікарагуа – День битви при Сан-Хасінто.

14 вересня преподобного Симеона Стовпника і його матері Марфи, а також початок індикту – церковного новоліття або просто кажучи – нового року. Колись наші пращури початок нового року відзначали навесні, але прийняття християнства змусило порушити традицію – перенести початок нового року на осінь, як то було у Візантії. До речі, за церковним календарем сьогодні розпочався 7 524 рік «від створення Світу». На церковне новоліття було прийнято дякувати Богові за щедрий врожай та просити Його благословення на рік наступний.

14 вересня — день Симеона Стовпника: історія, традиції та прикмети свята

Хлопчиків, яким виповнилося 4 роки в цьому році, садили на коней і катали на них – так відзначали їх вступ у доросле життя. Також дітей стригли саме 14 вересня.

Мисливці притравлювали зайців 14 вересня, і вважалося, що полювання в цей день буде дуже вдалим. 14 вересня проводили різні обряди, які допомагали позбутися мух, тарганів та інших неприємних комах.

14 вересня — день ікони Пресвятої Богородиці «Всеблаженної». Що потрібно  зробити в цей день

14 вересня, православний світ відзначає день ікони Пресвятої Богородиці «Всеблаженної». Цей образ дуже популярний та вшановується багатьма вірянами. В цей день, християни звертаються до святині зі своїми проблемами, негараздами та подякою.

Парафіяни моляться іконі Діви Марії «Всеблаженній» про допомогу у коханні, бідах, захист від неприємностей, заблукалі душі дітей, зцілення від різноманітних захворювань та родинний добробут.

Звертатися потрібно від щирого серця, в тихій обстановці, не думаючи про печалі та незгоди. Також, необхідно попросити вибачення за скоєні гріхи та подякувати за допомогу й розуміння.

Народні прикмети на 14 вересня

  • На Семена ясно – осінь буде погожою і теплою.
  • На Семенів день вітер із півдня – буде зима тепла.
  • Якщо гуси відлітають на Семена – чекай ранньої’Зими.
  • На Семена багато павутини – осінь буде довга та ясна.
  • День на Семена був з болотом – осінь буде дощова; ясним – осінь буде з доброю погодою.

Іменини у Марфи, Симеона, Тетяни та Наталії. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

0 Комментариев