14 січня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

14 січня 2021 відзначаються День “Приберіться в своєму будинку”, День білосніжних птахів і Свято осла.

У США – День ратифікації, День “Покличте місіонера на обід”, День одягання домашніх вихованців, День кесаревого розтину, День гострого сендвіча з пастромою, в Індії – Фестиваль паперових зміїв, Свято врожаю “Макара-Санкранті”, в Таїланді – День збереження лісів, у Венесуелі – свято Діви Марії, в Узбекистані – День захисників Батьківщини, у Грузії – День державного прапора, в Тунісі – День революції та молоді, у Малайзії – День народження великого султана.

Церковний календар: січень 2021

Християни східного обряду святкують Обрізання Господнє, день Василя і Старий Новий Рік. Його відзначають у країнах, де святкують Різдво 7 січня за юліанським календарем.

У цей день існує традиція, коли в дім першим повинен увійти чоловік, саме тому запрошують посівальників – хлопців. Старий Новий рік – історичний феномен, який вийшов у результаті зміни літочислення. Для багатьох віруючих людей Старий Новий рік має особливе значення, оскільки від душі відсвяткувати його вони можуть лише після закінчення Різдвяного посту. Цікаво, що різниця між юліанським і григоріанським календарями збільшується кожне століття, коли число сотень у році від Різдва Христового не є кратним чотирьом, на один день. З 1 березня 2100 року ця різниця складе 14 днів. А з 2101 року Різдво і Старий Новий рік будуть відзначатися на день пізніше. Ще православна церква 14 січня вшановує пам’ять святителя Василія Великого, архієпископа. Інші назви свята: “Василь Великий”, “Старий Новий Рік”, “Свиняче свято”, “Початок страшних вечорів”.

Що сьогодні не можна робити

Дівчаткам і жінкам засівати не можна – вони не принесуть у дім щастя. Не можна залишати засівальників без нагороди, але й гроші віддавати не варто – ви позбудетеся своєї фінансової удачі. Не можна важко фізично працювати і сваритися, а також давати або брати в борг.

Календар садівника-городника: січень 2021

Прикмети на 14 січня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– ясне зоряне небо – до хорошого врожаю;

– місяць йде на спад – навесні обійдеться без повеней;

– йде сніг і мороз – урожай зернових буде багатим.

Магнітні бурі в січні 2021: коли метеозалежним бути на поготові

День ангела: календар іменин на 6 - 9 червня

14 січня іменини у Василя, Михайла та Миколи. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

0 Комментариев