14 липня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

14 липня у світі відзначають День небінарних людей, французи День взяття Бастилії,, в США – День макаронів з сиром, День нудистів, День рулетки, День лікеру “Grand Marnier”, в Швеції – День народження кронпринцеси Вікторії, в Бутані – День першої проповіді Будди, в Британії – День “Чорної країни”, на Мадагаскарі – церемонія обмивання реліквій.

Святкові та вихідні дні у липні 2021: скільки будемо відпочивати та які знаменні дати відзначатимемо цього місяця

Православна церква 14 липня вшановує пам’ять чудотворців Кузьми і Дем’яна. У народі день назвали “‎Літні Кузьминки”, “‎Кузьма і Дем’ян”,”‎Жіноче свято”.

У цей період люди продовжували працювати на полі і в городі. Також 14 липня люди збирали рослини, якими можна було фарбувати тканину. Ще в цей час збирали малину, перші овочі і агрус. Спостерігалося пізнє цвітіння звіробою. Також в середині літа, варили варення з агрусу.

Церковний календар: липень 2021

У народі 14 липня було пов’язано з посиденьками. Зазвичай столи накривалися вскладчину, в будинках збиралися гості, які співали пісні і веселилися. Вдень же в день Дем’яна та Кузьми збирали малину і перші овочі, проводили прополку грядок.

На Кузьму і Дем’яна збирали ягоди – малину і агрус, з яких варили варення, робили компоти. До речі, малинове варення, зварене в цей день, виходить особливо смачним. Агрус використовували і при приготуванні других страв: з ним, наприклад, тушкували курчат.

В цей день селяни прополювали городи, щоб уникнути появи бур’янів. Також був період сінокосу, тому люди не сиділи вдома, а працювали в полях. Прийнято було 14 липня збирати рослини, які підходять для фарбування тканин.

Календар стрижок волосся: липень 2021

Вважалося, що в цей день самі святі покровителі спускалися на землю і допомагали селянам лагодити старі коси і граблі.

Незважаючи на спекотні жнива, жінки в цей день встигали не тільки попрацювати, але і відзначити своє свято – Літні Кузьминки. Жінки і дівчата збиралися на бенкети, варили збірну кашу (в котел потрапляло все, що кожен приніс: хто крупу, хто борошно, хто молоко, яйця), пили пиво. Застілля супроводжувалося піснями, обміном корисними порадами і розмовами.

Магнітні бурі в липні 2021 – коли чекати “удару по голові”?

Що сьогодні не можна робити

Не можна лихословити, сваритися – негаразди продовжаться довго. Не починайте нові справи – краще відкладіть їх на майбутнє. Також у цей день не варто робити серйозні фінансові вкладення або великі покупки. Відкладіть придбання дорогих речей на потім – добре обдумайте, чи вам дійсно це потрібно.

Сон з 13 на 14 липня віщий. Він дуже скоро виповниться, але про те, що вам приснилося нікому не можна розповідати. Сновидіння, побачене вдень 14 липня, здійснитися тоді, коли ви про нього забудете.
Сьогодні не можна сваритися та виясняти стосунки. Намагайтеся не реагувати на негативні провокації.

Місячний посівний календар для городника: липень 2021

Прикмети на 14 липня

Якщо в цей день прополоти город, то бур’янів не буде
Чути співи солов’я після Петрового дня (12 липня) – значить, зима, за прикметами, настане лише через 30-40 хвилин після свята Покрови, а весь цей час буде досить тепло
Зірки дуже яскраво мерехтять 14 липня на нічному небі, а вранці видно хмари – буде сильна гроза
Кузьма-Дем’ян ні світ ні зоря встають, баб на покіс ведуть
Кузьма і Дем’ян прийшли, на косовицю пішли
В день Кузьми і Дем’яна косити не рано.

Дощ – до хорошого врожаю грибів;

Птахи сильно щебечуть – до негоди;

Ніч зоряна – до спеки.

Іменини у Ангеліни, Даміана, Аркадія, Петра, Олексія і Павла. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники в липні: хто та коли відзначає День ангела наступного місяця?

0 Комментариев