14 грудня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

14 грудня 2020 світ відзначає Міжнародний день мавп і День випускання птахів душі.

В Україні – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у США – День Алабами, День безкоштовної доставки, День рибної юшки з часником, у Бангладеш – День страчених інтелектуалів, у Малаві – День посадки дерев, у Туркменістані – День працівників нафтогазової промисловості та геології.

14 грудня — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – Летичівська ОТГ

Свята та вихідні в Україні 2021

14 грудня віддають данину пам’яті Святому пророку Науму, який написав одну з книг Старого завіту. Його відносять до одного з 12-ти малих пророків. Наум народився в VII столітті до Різдва Христового у Галілеї і помер на 45-му році життя, проживши праведне життя.

У Старозавітній книзі пророка Наума міститься передбачення загибелі міста Ніневії (Ассирія) за беззаконня, а також руйнування Ізраїльського царства.

14 грудня – яке сьогодні свято. Іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події та чого не можна робити | То є Львів.

За народним повір’ям, Наум є покровителем знань, розуму і доброчесності. Здавна вірили, що навчання в цей день буде даватися легко і стане в нагоді в подальшому житті.

14 грудня – традиції та звичаї дня Наума

В давнину саме з Наумова дня дітей відправляли вчитися. Служили молебень, просили благословення на дитину і запрошували в будинок «вчителя», в ролі якого в той час виступали диякони. У заможних будинках з приходу «вчителя» розігрували справжній спектакль з поклонами і проханнями навчити уму-розуму.

В ті часи мало хто міг собі дозволити відправити дитину вчитися. Однак люди розуміли, що грамотній людині набагато простіше домогтися успіху в житті. Навіть сни, в яких привиділася абетка, тлумачили по-своєму: якщо таке сновидіння побачила безграмотна людина, то чекають її клопоти і неприємності, грамотній ж бачення обіцяє щастя і благополуччя.

Вважалося, що під час уроків не можна їсти, інакше вивчене заїж, книгу не можна залишати відкритою – все, що вчив, забудеш. А ще люди вірили, що пророк Наум і худий розум наведе на ум.

За старих часів навчальний рік починався не в один день, як зараз (1 вересня). Одні дітки починали вчитися в серпні, інші – у вересні, треті – 14 листопада, в день святих Косми і Даміана. Сільські дітлахи, які допомагали батькам збирати врожай, відправлялися вчитися в день Наума Грамотника.

Раніше на цю дату випадав День вчителя. В давнину ця професія вважалася дуже важливою і солідною. Стати педагогом могла тільки людина з особливими здібностями.

Календар іменин на грудень 2020 року – кого та коли вітати з Днем ангела

У цей день молилися святому, щоб він навчив уму розуму.

Народні прикмети й приказки на 14 грудня

 • Зимові зірки на небі переливаються – прикмета до того, що варто чекати хуртовини.
 • Глухо чується собачий гавкіт – до снігопаду
 • Північний вітер дме – незабаром настануть сильні морози.
 • Якщо чути глухий собачий гавкіт – чекайте снігопаду.
 • День видався теплим – зима буде теплою.
 • Багато снігу – до повені навесні.
 • Якщо вам присниться в ніч з 13 на 14 грудня сон – згадайте його у найменших деталях, адже він може бути віщим. Вночі мявкатиме кішка – до щастя та добра в будинку.

Що рекомендується робити у День пророка Наума

 • Батькам потрібно помолитися, щоб дитина добре вчився.
 • Поради, які ви отримаєте 14 грудня, можуть стати в нагоді в майбутньому. До них варто прислухатися.

Категоричні заборони 14 грудня

 • Якщо ви подаєте милостиню нужденному, йому не можна дивитися в очі.
 • В цей день краще не виходити з дому в темний час доби.

Іменини сьогодні у Наума, Філарета, Анастасії, Дмитра і Порфирія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

0 Комментариев