14 березня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

14 березня 2021 року відзначаються день народження бутерброда, Всесвітній день математики, Міжнародний день числа “Пі”, День народження відеомагнітофона, Міжнародний день питань, Міжнародний день річок, Міжнародний день планетаріїв, Свято вчених, День сухого шампуню, Міжнародний день дій проти гребель.

В Україні – День добровольця, на Балі – День тиші, у США – День краудфандингу, День правової допомоги, День вивчення метелика, День переходу на літній час, День «Напиши свою історію», День метелика, День перевірки батарейок, День порятунку павуків, День картопляних чіпсів, День дитячої творчості, у Британії, Ірландії – День матері, в Японії, Кореї, на Тайвані, у В’єтнамі – «Білий день», в Естонії – День рідної мови, у Люксембурзі – День брецеля, в Таджикистані – День працівників органів прокуратури, в Андоррі – День Конституції, в Британії – День паралегалів, у Китаї – Свято «Коли дракон піднімає голову».

Церковний календар: березень 2021

14 березня відзначається День преподобної мучениці Євдокії. Вона змогла покаятися в гріхах під впливом віри в Христа, після чого вирішила присвятити себе Богу. У нагороду отримала дар зцілювати хвороби і навіть воскрешати померлих. Дізнайтеся про прикмети і традиції цього дня.

14 березня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події | То є Львів.

Наші предки вірили, що 14 березня тала снігова вода цілющою силою володіє. Треба сьогодні помити нею підлогу в будинку, і тоді ніяка нечиста сила в ньому не заведеться, а домочадці будуть завжди здорові. Такою водою і хворих відпоюють для якнайшвидшого одужання, і маленьких дітей, щоб росли здоровими і міцними.

Щоб швидше весняне тепло прийшло, на Євдокію печуть печиво у вигляді жайворонків, пригощають всіх і розвішують на деревах.

Святкові та вихідні дні у березні: скільки українцям відпочивати у перший весняний місяць

Подайте сьогодні милостиню, це треба зробити обов’язково

14 березня здавна на Русі вважався днем милостині. Подаючи сьогодні, ми це робимо не тільки за себе, але і за наших рідних, які вже відійшли в інший світ.

Даючи в цей день милостиню, ми не лише для себе заслуговуємо вибачення, але і для померлих родичів. Ангел-Хранитель порадіє доброті нашої душі, а через цей добрий вчинок померлі отримають прощення гріхів.

Коли подаєте милостиню, не робіть це показово. Не потрібно, щоб всі бачили вашу щедрість. Не можна хвалитися, що подаєте тим хто просить, така добра справа не зарахується. Чим з більшою скромністю ви будете робити хороші вчинки, тим величніше їх побачить Господь.

Однак робити добрі справи треба не тільки сьогодні, а набагато частіше. Але от деякі люди замислюються: «чи подавати милостиню на вулиці?» і, правда, вже забагато розвелося шахраїв і пияків.

Календар стрижки волосся: березень 2021 року

Є противники вуличних милостинь, а є і прихильники, і у кожного з них свої аргументи правоти. Але у православного християнина повинне бути єдино правильне ставлення до милостині – євангельське. Пам’ятайте, що подаючи милостиню, ми даємо її не людині, а Христу.

Люди, які просять, завжди були, є і будуть, така реальність земного життя. Але як відрізнити професійного жебрака від того, хто дійсно потребує?

Якщо ви уважно придивитеся до оточуючих людей, то побачите, що часом люди, які по-справжньому потребують допомоги, просити соромляться. А ті, хто нахабніші, типу циган або кому терміново похмелитися треба, будуть йти слідом і ще за руку смикати, щоб їм грошей дали.

Наприклад, старенька біля аптеки – чистенька і акуратна, сиве волосся старанно зібране в пучок. Стоїть і перераховує в гаманці дрібні гроші: «Чи вистачить на ліки». А інша бабуся в м’ясному відділі на ринку або в супермаркеті намагається вибрати кісточку, щоб на ній хоч трохи м’яса було.

Ось до таких підходьте, не роздумуючи, і якщо є фінансова можливість, то придбайте одній ліки, інший шматочок м’яса. Навіть якщо вони нас про це не просили, а ми поділилися, це буде правильно.

Такі люди більше страждають – вони деколи знаходяться в скрутному становищі, але соромляться і мовчать. надавши допомогу їм, ми порадуємо і самого Христа.

Магнітні бурі в березні 2021: весна розпочнеться одразу зі сплеску сонячної енергії

Народні прикмети на погоду 14 березня:

 • Яка Явдоха, таке й літо.
 • Якщо на Явдохи вітер із теплого краю, то буде гарне літо, і навпаки.
 • Як на Явдохи зранку світить сонце, то буде добрий врожай на картоплю, як вдень, то буде середній зрожай, а як ввечері світить, то буде пізній, поганий врожай.
 • Як на Явдохи гарна сонячна погода, то буде цей рік добрий урожай на картоплю і на коноплі.
 • Як вітер сходовий на Явдохи, то буде літо тепле; полудневий, то буде літо сухе, спека; а як західний чи північний вітер, то літо буде холодне.
 • Як вода капає зі стріх, то ще довго буде холодно.
 • Під Явдоху місяць-молодик із дощем — бути літу мокрому.
 • Повний місяць з дощем — бути мокрому літові.
 • Явдоха з дощем — буде літо тепле й мокре.
 • На Явдоху погоже — все літо пригоже.
 • Який вітер на Явдохи, такий буде і на Покрову.
 • Яка Явдоха, таке й літо: теплий вітер — на мокре, вітер із півночі — на холодне, крутитиме млини — так крутитиме снопи в полі; якщо повіє із заходу, то добре ловитиметься риба, коли ж зі сходу — плодитимуться бджоли, а з півдня — врожайний на хліб рік.
 • Явдоха красна — вся весна красна, на огірки врожай.
 • На Явдоху сніг — на врожай.
 • Якщо сонячно, то буде врожай на огірки, а коли з дощем, то літо мокре й тепле.
 • Як на Явдокії та на Олексу тепло та ясно — на врожай.
 • На Явдокії замічай: як буде сонячно, то добре на пшеницю буде.
 • Явдохи-плющихи: гарний день вдасться — на врожай огірків та опеньків, льону і конопель.
 • Якщо ранок ясний — сій ранню пшеницю, в обід ясно — середній посів защедрить, а коли під вечір випогодиться — розраховуй на пізній засів.
 • Якщо на Явдохи день сонячний — вродить пшениця, а похмурий — просо і гречка.
 • Якщо на Явдокії біля порога калюжі води, то пасічники купатимуться в меду.
 • Явдоха з водою, то Юрій з травою.
 • Якщо курка на Явдоху нап’ється, то на Юра вівця напасеться.
 • Тепла Явдоха з південним та західним вітрами — літо буде з медом.
 • Як на Явдоху сніг – на врожай і добрий медозбір.
 • Ластівки “стеляться” по землі — скоро затепліє і, отже, можна буде сіяти овес, «бояться» землі, себто літають високо — ще холод утримається.
 • Якщо в цей день завірюха – до пізньої весни.
 • На Явдохи холодно — худобу годувати зайві два тижні.

Іменини в березні – хто відзначає День ангела, кого і коли віати, як назвати народжену в березні дитину

Іменини у Григорія, Євдокії, Нестора, Антоніни, Василя, Петра, Антонія, Анни, Ольги, Івана, Олександра, Дар’ї, Михайла і Надії. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

14 березня – День українського добровольця

14 Березня В Україні Відзначають День Добровольця

Свято встановила Верховна Рада 17 січня 2018 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

За відповідну постанову № 4261 «Про встановлення Дня українського добровольця» на пленарному засіданні українського парламенту проголосував 231 народний депутат.

Найновіший приклад добровольства в Україні – 2014 рік. З початком воєнних дій на сході нашої держави тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини – пішли зі зброєю в руках першими протистояти російській армії.

Навесні 2014-го була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи на отримання повістки. Інші – чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід. Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Українські добровольці стали гордістю українського народу.

Загалом у воєнному конфлікті на сході нашої країни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них перетворилася на військові частини силових структур, але є й такі, що продовжують залишатися цілком незалежними формуваннями й не підпорядковуються жодному силовому відомству (Добровольчий український корпус (ДУК).

0 Комментариев