13 лютого: яке сьогодні свято?

news

13 лютого вшановується день пам’яті святого Микити. Його зарахували до лику святих, бо він здійснював багато добрих справ, жив скромно та проповідував християнство. Микиту вважали покровителем вогню, і молилися йому про захист від кульових блискавок.

В юному віці Микита став ченцем у Києві-Печерському монастирі, а потім обрав життя відлюдника. Тоді його спокусив диявол: Микита найкраще знав Старий заповіт, але його неможливо було переконати навіть послухати про Євангеліє. Брати зрозуміли, що вся справа в демоні і молитвами змогли його відігнати. Далі Микита строго постив, молився, прожив смиренне і лагідне життя. Згодом став єпископом у Новгороді, а також володів даром чудотворіння.

Всесвітній день радіо (World Radio Day) відзначається щорічно 13 лютого, починаючи з 2012 року, за рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО. У січні 2013 року Генеральна Асамблея ООН офіційно схвалила проголошення Дня і в ході 67-ї сесії прийняла резолюцію, проголосивши 13 лютого Всесвітнім днем радіо.

Дата проведення обрана не випадково – саме 13 лютого 1946 вперше вийшло в ефір “Радіо ООН”, станція якого розташовувалася в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй.

Народні прикмети на 13 лютого

  • Якщо людина народилася 13 лютого, то буде любити мистецтво.
  • Ясна ніч 13 лютого – завтра буде сонячна погода.
  • Ворони голосно кричать – прикмета того, що буде заметіль.
  • Пожежа – ознака того, що на сім’ю навели порчу.

Що не можна робити 13 лютого

  • Рекомендується ввечері не виходити з дому, так як недоброзичливці можуть вас наврочити.

Іменини сьогодні святкують: Опанас, Віктор, Ілля, Микита.

0 Комментариев