13 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

13 квітня 2021 року у світі відзначаються День народження тролейбуса, Всесвітній день рок-н-ролу, Міжнародний день подяки рослинам, Міжнародний день функціонального неврологічного розладу.

У Таїланді – Тайський Новий Рік «Сонгкран», в Індії – Свято врожаю і Нового року «Вайсакхі», Васанта Наваратрі, у Польщі – День пам’яті жертв Катині, в Еквадорі – День учителя, у США – День Томаса Джефферсона, День подяки за стажування та співпрацю, День персикового кобблера, День доброти до юристів, День настільної гри «Скреббл», День планування обіду, на Маврикії, в Індії – Телузький Новий Рік «Угаді», в М’янмі – Водний фестиваль «Тінджан», у Словаччині – День несправедливо переслідуваних.

Церковний календар: квітень 2021

13 квітня у православ’ї в цей день вшановують преподобного Іпатій Чудотворець, ігумена Руфіанського (помер близько 466 року). Святий славився чудесами зцілення, молитвами лікував сліпих, біснуватих, людей, які страждають водянкою. Житіє і народні розповіді особливу увагу звертали на те, що завдяки молитвам Іпатія Чудотворця багато безплідних жінок змогли завагітніти, а у годуючих грудьми підвищилася лактація.

На Русі святого не випадково називали цілителем і чудотворцем. Йому молилися з проханням зупинити внутрішню кровотечу у породіль, примножити молоко у годуючих, а ще зцілити від водянки.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

Жив Іпатій в малоазійському місті Гангри в III-IV століттях і служив єпископом. Єретики підстерегли його в пустельному місці і піддали мученицькій смерті, поколовши все тіло списами і мечами.

 Міські жителі дуже поважали і любили єпископа, тому відшукали його тіло і провели поховання. На могилі святого люди стали чудесним чином зцілятися від хвороб, за це Іпатія нарекли Чудотворцем.

Йому моляться жінки, у яких ніяк не виходить зачати дитину. Святий посилає довгоочікувану вагітність і легкі швидкі пологи. Також Іпатія Чудотворця люди просять у молитвах позбавлення від згубної звички — пияцтва.

Календар стрижки волосся: квітень 2021

Говорили, що жінки, які народилися 13 квітня, були «вогнищанками». Вони набирали жар із печі і розводили багаття, які, за давніми віруваннями, були рятівними і дозволяли вилікувати різні хвороби.

Тяжкохвору людину 13 квітня проносили через багаття, щоб вона одужала.

Також вірили, що вогонь допомагає зберегти цілим і справним весь інвентар, який використовується при проведенні польових робіт.

У народі свято називали Іпатій, Іпатій Чудотворець. Молилися святому Іпатію, якщо у породіллі відкривалася внутрішня кровотеча, а також для того, щоб збільшити кількість грудного молока.

Крім того, саме в день 13 квітня до святого Іпатія зверталися з проханням надати захист від нечисті.

Вірили в те, що нечиста сила дуже боїться хрестів, які слід креслити на вікнах, дверях – для цього використовували свічки, що залишилися з Чистого четверга.

На підвіконнях 13 квітня розкладали колючі рослини, шматочки заліза, гілочки чортополоху.

Уникали вимовляти слово «біс» вголос, тому що вважали, що цей злий дух увійде в людину, яка кличе його. Прийнято було 13 квітня спалювати всі старі речі, які є в домі – це допомагає не тільки прогнати демонів, але і захиститися від пожеж.

Календар садівника-городника: квітень 2021

Народні прикмети на 13 квітня

  • Синє небо при безвітряній погоді, а також прозорі хмари – буде дощ
  • Сонячний день – прикмета до того, що літо теплим будеУ клена і
  • берези сік виділяється – чекай потепління
  • Чим прозоріше хмари, тим тихіше погода, але можливий дощ
  • Сонячний день 13 квітня – чекай потепління на тривалий термін
  • Несмачний березовий сік – буде хороший урожай хліба
  • Затих вітер – ще будуть заморозки

Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних дат

День ангела: календар імен на 8 – 14 липня

У вівторок, 13 квітня, іменини відзначають власники таких імен: Анна, Веніамін, Іван, Інокентій, ЙосипНе забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

 

0 Комментариев
Система Orphus

Залишити коментар

*

Scroll Up