13 грудня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

13 грудня 2020 світ відзначає День ведмедя, День ванільного неба, Всесвітній день запалених свічок, Всесвітній день хорового співу, День святої Люсії, Третю неділю Адвенту.
В Україні – День благодійності, у США – День заснування національної гвардії, День гарячого какао, День коня, День скрипки, у Бразилії – День моряка, в Польщі – День пам’яті жертв воєнного стану, в Сент-Люсіє – Фестиваль вогнів і відродження, на Мальті – День Республіки, у Канаді – День пам’яті франко-акадців, у Китаї – День пам’яті жертв нанкінської різанини, в Індонезії – День Нусантари.
Свята та вихідні в Україні 2021
13 грудня Православна церква вшановує пам’ять Апостола Андрія Первозванного. Святий апостол Андрій Первозванний – один з дванадцяти апостолів. У ніч на Андрія, з 12 на 13 грудня, дівчата і жінки влаштовують ворожіння на судженого або на майбутнє. І хоча церква не заохочує подібного, ця традиція є дуже давньою.
Церковний календар: грудень 2020
Андрій був одним із дванадцяти апостолів і улюбленим учнем Христа, він першим пішов за Ісусом, за це його називають Первозванним. Андрій став свідком чудесного воскресіння Спасителя і його вознесіння на небо.
За повчанням Ісуса Христа апостоли попрямували в різні землі проповідувати його вчення. Андрій мандрував по узбережжю Дніпра та на березі Чорного моря, по Балканському півострову, в Скіфії.
Неодноразово зустрічав на своєму шляху язичників, які його жорстоко били. Але він не переставав молитися і зцілювати людей від недуг за допомогою молитви.
Коли ж він повернувся в Грецію, жорстокий правитель Патри наказав стратити Андрія. Він молився навіть в смертельних муках. Довгу і болісну смерть апостол прийняв на хресті.
13 грудня: традиції, звичаї та ворожіння на Андрія Первозванного
Стародавня християнська легенда каже, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнство в самому Царгороді, на побережжях Чорного моря та в околицях нашої столиці – Києва.
Хоч Андрій Первозванний – християнський святий, але в народній традиції звичаї і обряди в цей день мають дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання “калити”.
В народі ще це свято називають Калита. Воно вважається парубочим святом, оскільки у Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю. Вже кілька днів до того, себто 7 грудня, у свято покровительки дівчат Катерини, починаються молодіжні обряди. Свято Андрія є логічним продовженням молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя.
Ворожіння на Андрія: як ворожити і чи дозволяє це церква
Народні прикмети на 13 грудня – день Андрія Первозванного
- Ясний і морозний день віщує добрий урожай
- Якщо сніг на Андрія випав і не тане – значить, лежати сніг буде аж до початку квітня
- Якщо людина народилася 13 грудня, то в якості талісмана рекомендується носити лазурит і карнеол
- Вогонь у печі 13 грудня горить червоним полум’ям – будуть морози. Білий вогонь, відповідно, віщує відлига
- Якщо сніг у цей день ляже, то він затримається ще на 100 днів
- Вугілля крутиться на каганці – будуть морози
- Холодно і ясно 13 грудня – буде хороший урожай наступного року
- Кішка вилизує хвіст, лапи і тіло – чекай ясного морозного дня
- Швидкі та низькі хмари – прикмети до того, що скоро буде холоднеча.
Що не можна робити 13 грудня
- У день святого Андрія забороняється шити, ткати, прясти, виконувати важку роботу по дому.
- Церквою заборонено гадати і влаштовувати гучні гулянки з алкоголем.
- У цей день все ще діють заборони Різдвяного посту
13 грудня День ангела імені відзаначають: Андрій, Іван, Феофіл, Фрумент. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!
Календар іменин на грудень 2020 року – кого та коли вітати з Днем ангела