13 березня: яке сьогодні свято?

news

Сьогодні, 13 березня, останній день зими за старим стилем, а також Василія Декаполіта, сповідника. Останній жив у VІІІ столітті й був ревним захисником традиції шанування ікон. В народі цей день отримав назву Василя-Плаксивця. Вважалося, що в цей день весна «повністю і остаточно забирає своє право від зими», бо «Василь зі стріхи капає – землю поквапує». Існувала прикмета, що якщо на Василя-Плаксивця ще висять довгі бурульки – буде довгий льон. Нині, як бачимо, бурульок нема — давно потанули, але й льону очікувати — ані довгого, ані короткого теж не варто — його в Україні з кожним роком сіють усе менше й менше. Коли ж цього дня йтиме дощ – до гожого літа. “Василь-Крапельник дощем заплаче, а Трійця сонцем усміхнеться”, – казали в давнину. Трійця цього року випадає на 16 червня. Особливу увагу зверніть на сни: напередодні Явдохи, яка в нас завтра, вони зазвичай пророчі, так само віщою є й прийдешня ніч.

13 березня – День пам’яті преподобного Іоанна Касіяна Римлянина

Духовною батьківщиною святого Іоанна Касіяна Римлянина завжди був православний Схід, хоча за місцем народження і мовою, якою писав, преподобний належав Заходу.

У Марселі він вперше в Галлії влаштував два спільножитних монастирі – чоловічий і жіночий, за статутом східних обителей. На прохання єпископа аптського Кастора преподобний Касіян в 417-419 роках написав 12 книг “Про постанови кінов” палестинського і єгипетських і 10 бесід з пустинними отцями, щоб дати співвітчизникам зразки спільножитних монастирів і познайомити їх з духом подвижництва православного Сходу.

Іменини сьогодні у Василя, Арсенія, Миколи, Нестора, Марини і Кіри.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ 13 БЕРЕЗНЯ

  • Дощ у день Василя Теплого – буде добре літо.
  • Похмура погода – до нічних заморозків.
  • Довгі бурульки у день Василя – буде затяжна весна.
  • Якщо у день Василя видно кола на сонці – буде врожайне літо.
  • Прийде Василь – зима заплаче.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

  • Вірянам не можна пропускати відвідини церкви. Поставте свічку та помоліться святим.
  • Також у цей день не можна їсти продукти тваринного походження, адже йде Великий піст.
  • Будьте обережні на вулиці. Погода поки що підступна: може впасти небезпечна бурулька, продує на протязі, наприклад.

13 березня 2020 року світ відзначає Міжнародний день сну!

Вперше Всесвітній день сну (World Sleep Day) був проведений 14 березня 2008, і з тих пір проводиться щорічно, в п’ятницю другого повного тижня березня, в рамках проекту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з проблем сну та здоров’я. Сон – особлива форма існування організму, не менш складна, ніж денне неспання.

У Всесвітній день сну активізується соціальна реклама, влаштовуються конференції та симпозіуми, присвячені проблемам сну і впливу розладів, пов’язаних з його порушенням, на здоров’я людини і суспільство в цілому. Збалансоване харчування, правильна організація режиму дня, достатній час для сну – необхідні умови для збереження фізичного та психічного здоров’я на довгі роки.

0 Комментариев