13 листопада: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

13 листопада 2020  дня світ відзначає Всесвітній день доброти, День народження сосиски, День збирання ключів і монеток, Міжнародний день сліпих, День неприємностей «П’ятниця, тринадцяте» (Friday the 13th).

У Грузії – День пам’яті 100 тисяч мучеників Тбілісі, в Македонії – День посадки дерев, у США – День «Пустіть слух», День індійського пудингу.

Всесвітній день доброти

«Декларація доброти» говорить: «Ми визнаємо фундаментальну важливість простої людської доброти, як основної умови доставляє задоволення і осмисленого життя, і цим документом проголошуємо створення Всесвітнього руху доброти. Ми будемо прагнути об’єднатися через організації в кожній країні і з допомогою створення всесвітньої мережі, і створити більш добрий і більш повний співчуття світ».

Всесвітній день доброти - привітання у віршах, картинках, листівках — УНІАН

Міжнародний день сліпих

Саме в цей день в 1745 році на світ з’явився педагог та засновник першої школи для сліпих Валентин Гаюї. Заклади запрацювали в Петербурзі та Парижі. Відзначати свято почали за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Таким чином, кожного року вони намагаються привернути увагу до людей, які втратили зір. Як відомо, до 18-го століття в світі не було жодного навчального закладу для сліпих. Саме Гаюї започаткував методику навчання з придуманим шрифтом.

Вихідні в листопаді 2020: скільки відпочиватимемо цього місяця

Яке свято 13 листопада: чого не можна робити в цей день - ЗНАЙ ЮА

13 листопада – преподобних Спиридона і Никодима, просфорників Печерських

13 листопада церква вшановує пам’ять преподобних Спиридона і Никодима, просфорників Печерських

Двоє святих жили в XII столітті в Ближніх печерах Києво-Печерського монастиря. За легендою, святі вчинили чудо: якось під час випікання просфор у чоловіків спалахнула піч, але вони змогли загасити вогонь, залишившись неушкодженими.

З тих пір Никодима та Спиридона почали шанувати в народі як оберігачів будинку від пожежі.

Своє свято 13 листопада також відзначали рибалки та мисливці, які обов’язково вирушали на промисел в цей день, щоб протягом наступного року їм сприяла удача в справах. Проводжали їх з великими почестями, влаштовуючи пишні застілля, проводячи різноманітні обряди.

У народі казали: “Хороший рибалка має за клюванням знати, що рибу сазаном звати”. Наші пращури цього дня прислуховувались до снігура: якщо він свистить — незабаром зима буде. Курей 13 листопада переводили в спеціальні зимівки, примічаючи слабку птицю, яка підходить для забою. З курки потім готували бульйон, котлети, пироги з начинкою з м’яса курки.

13 листопада: традиції і звичаї дня

13 листопада турбувалися про домашню птицю. Утеплювали курники або будували спеціальні сарайчики, куди кури зможуть сховатися в разі негоди і холодів. Господарі відбирали для забою слабку птицю. З курячого м’яса варили бульйон, готували котлети і курники (пироги з м’ясом).

Щоб бути щасливим, то потрібно з’їсти в цей день страву з курки, вважали наші предки

Також наші предки вірили, що 13 листопада чаклунам і відьмам набагато простіше наводити порчу або вроки. Тому людям в цей день слід бути особливо обережними.

Щоб захистити себе від негативного впливу радять не спілкуватися в цей день з малознайомими людьми, а також кажуть, що вранці потрібно покласти в кишеню зелену нитку. Увечері, прийшовши додому, її спалюють.

Церковний календар: листопад 2020

Народні прикмети на 13 листопада

1. Ясна і сонячна погода в цей день – до сильного поривчастому вітру.

2. Горобці голосно цвірінькають – до тепла. Не чути гороб’ячого цвірінькання – скоро настануть стійкі холоди.

3. Рибалки в цей день посварилися між собою – всю зиму рибалка буде невдалою. Тому рибалки-артільники 13 листопада намагалися не лаятися.

4. Перший улов жертвувати храму, або продавався, а на виручені гроші купували свічки і ставили їх в церкві.

5. З’їсти в цей день блюдо з курятини – на щастя.

6. Вважалося, що 13 листопада чаклуну найлегше навести на людину порчу або наврочити його.

7. 13 листопада гудзик втратити – значить, хтось вас наврочив.

8. Щоб захистити себе від псування, слід покласти в кишеню нитку зеленого кольору. Увечері перед сном треба її спалити.

9. Що в цей день наснилося, то збудеться рівно через 9 днів. Особливо сприятливі сни в ніч на 13 листопада у іменинників, а також в тому випадку, якщо ця дата випадає на понеділок.

10. Хто в цей день не виспиться як слід, довго не проживе.

Що і коли святкуватимемо у листопаді 2020

Що можна робити 13 листопада

2. Цього дня заведено дарувати знайомим і незнайомим людям квіти.

3. Вважають, якщо з’їсти страву з курятини цього дня – будете щасливими.

4. Щоб захистити себе від злих очей, треба покласти в кишеню нитку зеленого кольору. Увечері перед сном треба її спалити.

5. Якщо у вас є можливість довго поспати – обов’язково зробіть це. Повір’я кажуть, що чим довший сон 13 листопада, тим довше ви проживете.

Що не можна робити 13 листопада

1. Намагайтеся ні з ким не сваритися та не входити у конфлікти, адже цього дня вашому недругу найлегше вам наврочити.

13 листопада День ангела відзначають Абрам, Артем, Василь, Герман, Дем’ян (Даміан), Євстахій (Стахій, Стах), Кузьма (Косма), Никодим, Микола, Роман, Сава, Спиридон (Свирид), Степан (Стефан), Трохим, Федір. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Іменинники в листопаді: кого вітати з Днем ангела наступного місяця?

0 Комментариев