12 січня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

12 січня 2021 відзначаються День викрадень, День посадки внутрішнього дерева і День «Працюй старанніше» та Всесвітній день доньки (це ще одне свято донечок, окрім 25 квітня)

У США – День гарячого чаю, Свято дивовижних диких чоловіків, День поцілунку рудих, День поезії на роботі, День курки в соусі каррі, День марципану, День «Дотримуйтеся свого новорічного рішення», День магазину подорожей, в Алжирі – берберський Новий рік, в Індії – День молоді, у Туркменістані – День пам’яті, у Танзанії – День Занзібарської революції.

12 січня – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети - Главком

12 січня в Україні відзначається День українського політв’язня. Після початку війни з Росією це питання стало особливо актуальним для нас.

День українського політв’язня – відзначається в Україні щороку 12 січня на честь осіб, які були заарештовані через політичні переконання.

Традиція відзначення дня політв’язня запроваджена з 1975 з пропозиції В’ячеслава Чорновола, який закликав протистояти репресіям і жорстокості режиму. Найстійкіші, найвмотивованіші українці приєднуються до щорічного одноденного голодування в підтримку політв’язнів, інші – проводять різноманітні тематичні заходи.

Причиною відзначення спочатку були репресії радянського тоталітаризму проти української інтелігенції, а зараз російський режим, що розгорнув терор проти українців – «перевершивши радянський тоталітаризм».

Церковний календар: січень 2021

12 січня православна церква вшановує пам’ять християнської святої Анисії Солунської, яка постраждала за віру при імператорі Максиміані. Проживала мучениця в християнській родині в грецькому місті Салоніки. Після смерті батьків вона роздала майно бідним, а своє життя проводила в пості і молитві.

Календар стрижки волосся: січень 2021

Традиції та звичаї
Святій мучениці молилися ті, у кого болить шлунок. Вірили, що вона обов’язково допоможе.

За старих часів на Анисію ходили в гості до родичів і друзів, влаштовувалися пишні застілля. За переказами, в цей вечір особливо лютує нечиста сила, тому люди намагалися всіляко уберегтися від неї. Якщо 12 січня на порозі буде виявлена хустка, то це поганий знак. Значить, відьма псування навела.

Якщо в родині хтось захворів, то можна провести ритуал для його одужання. Потрібно вийти на перехрестя і голосно сказати ім’я хворої людини.

Магнітні бурі в січні 2021: коли метеозалежним бути на поготові

Що не можна робити
У цей день не можна пересуватися пішки на довгі дистанції. Ви можете змагатися зі стихією, проте це не принесе успіх. Тож не наражайте себе на небезпеку.
Сьогодні не бажано мати справ з грошима. Перенесіть фінансові угоди на потім, а над особистими витратами добре думайте перед їх здійсненням.
Також не варто обговорювати знайомих за їх спиною. Обставини можуть скластися так, що ви пошкодуєте потім про це.
На Анисію зимову неможна шити і прясти, бо це принесе нещастя. Вживати їжу з сіллю – до проблем зі здоров’ям. Не варто піднімати речі на перехресті, інакше накличете на себе біду.

Календар садівника-городника: січень 2021

Народні прикмети на 12 січня
Вдень ясно – скоро настане потепління.
На Анісію йде сніг – чекайте літа сильних дощів.
Якщо на Анісію горобець голосно цвірінчить – чекайте швидкої відлиги.
Вважається, що якщо на Анісію дме вітер з півдня, то весь рік буде врожайним, а літо – теплим.
Побачити в ніч на 12 січня сон, який пов’язаний з землею, обіцяє смерть.
Якщо в ніч з 11 на 12 січня сниться весілля або поцілунок, то це віщує сварку в родині.


12 січня День ангела відзначають: Антон, Данило, Ізот, Ірина, Лев, Макар, Марія, Онисія, Тимон, Федора, Феодосія, Ярина. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев