11 травня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

Сьогодні,11 травня, святкують День астрономії, Всесвітній день мігруючих птахів і Всесвітній день справедливої торгівлі, а ще у цей день світ відзначає День випрасуваних шнурків, Свято шлунка, День очікування Мері Поппінс і Міжнародний тиждень коучингу. Православні християни сьогодні вшановують апостолів від 70-ти Ясона і Сосіпатра (I), мучеників Дади, Максима і Квінтілліана.

Апостол Ясон походив із Тарса в Малій Азії. Він був першим християнином у місті. Апостол Сосипатр був родом з Ахаї.

Обидва вони стали учнями апостола Павла, який навіть назвав їх «родичами» в одному з послань.

Згодом святий Ясон був поставлений єпископом у рідному місті Тарсі, а святий Сосипатр – в Іконії. З Євангельською проповіддю вони вирушили на захід і в 63 році досягли острова Керкіри в Іонічному морі біля Греції. Там вони побудували церкву в ім’я первомученика Стефана і багатьох хрестили.

Правитель острова дізнався про це і посадив їх у в’язницю, де знаходилися сім розбійників: Саторній, Якисхол, Фавстіан, Яннуарій, Марсалій, Євфрасій і Маммій. Апостоли навернули їх усіх до Христа.

За сповідання Христа сім в’язнів мученицьки померли в котлі з розтопленою смолою, сіркою і воском. Тюремний вартовий, бачачи їх мученицький подвиг, оголосив себе християнином. За це йому відрубали ліву руку, потім обидві ноги і потім голову. Апостолів Ясона та Сосипатра правитель наказав бити батогом і знову ув’язнити.

Наступний правитель наказав кинути апостолів Ясона та Сосипатра в казан з киплячою смолою, але коли побачив їхніми неушкодженими, зі сльозами вигукнув: «Боже Ясона і Сосипатра, помилуй мене!».

Звільнені апостоли хрестили правителя і дали йому ім’я Севастіан. З його допомогою апостоли Ясон та Сосипатр побудували на острові кілька церков і, доживши до глибокої старості, своєю гарячою проповіддю примножили стадо Христове.

1

Православна церква 11 травня вшановує пам’ять мучеників Дади, Максима і Квінтіліана, що постраждали за Христа у 286 році, а також святителя Кирила, єпископа Туровського. 11 травня в народному календарі отримало назву Максимов день, Максим і Овсій, Максим-Березосок, Ясон (Ясон), Мамантий. Мученика Максима в народному календарі пов’язали з березовим соком. З цього дня починали збирати і відпоювати ним хворих. Людей, які страждають лихоманкою, не тільки відпоювали соком берези, але і поливали ним.

У народі 11 травня відзначається Березосік, присвячений березовому соку, який було прийнято збирати і заготовляти про запас, щоб набиратися сил і лікуватися від багатьох хвороб.

Люди вважали, що найсмачніший і цілющий сік тече в верхніх гілках дерева. За традицією, якщо його зібрати, то цим соком можна вилікувати будь-якого хворого. Правда, не можна було робити цього в туманний або дощовий день, тоді від напою користі було мало.

За традицією, з цього дня соком починали поїти хворих, які страждають весняними лихоманками. Також людину купали в дощовій воді, обов’язково в ясний день.

У народі березовим соком лікували цингу, набряки, фурункульоз, артрит, подагру. Вживали його і як сечогінний засіб. І сьогодні березовий сік вважається одним з найбільш цілющих.

11 травня часто виконували магічні обряди.

Люди виходили на перехрестя з обітною ладанкою, і чекали там теплого вітру з півдня. Він повинен був вселитися в ладанку, яку після цього потрібно було надіти на хворого. Далі говорили: «Вітер теплинь – буде здоровань».

Народні прикмети на 11 травня

 • Якщо на сході на небі немає хмар – літо обіцяє бути сонячним.
 • Якщо вночі багато зірок і тепло – до рясного урожаю.
 • Якщо на світанку зірки сильно мерехтять – буде дощ.
 • Якщо пізно зацвіли кульбаби – літо може бути посушливим.
 • Ясний схід сонця – до хорошого літа.
 • Якщо добре харчуватися в цей день – до хорошого урожаю.

Що можна робити 11 травня

 1. У цей день рекомендовно потайки займатися благочинністю. Ваша доброта повернеться до вас сторицею.

Що не можна робити 11 травня

 1. Сьогодні не рекомендується починати будь-яке лікування.
 2. Не розповідайте нікому про свої заручини, бо весілля може так і не відбутися.
 3. У цей день заборонено підстригати волосся і нігті дитині, якщо йому ще немає року, тому що він може захворіти.
 4. Також не можна проколювати вуха – можна оглухнути, оголошувати заручин – закохані скоро розлучаться, білити хату – удача і здоров’я покинуть дім.

У кого іменини 25 квітня?. День Ангела. Свята і традиції. Проекти ...
У середу, 1 травня, іменини відзначають власники таких імен: Дада, Максим і Кинтиліян. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

11 травня у США відзначають неформальне свято — Національний день, коли можна їсти все, що хочеться  (Eat What You Want Day).

Цього дня кожен американець може влаштувати справжнє свято своєму шлунку. За однією з версій, придумав відзначати цей день колишній радіоведучий і телеактор Томас Рой. Однак є багато людей, які виступають проти Eat What You Want Day. Вони стверджують що “свято шлунка” послаблює силу волі людини, яка бореться з ожирінням. І мають рацію, адже останні двадцять років в Америці фіксують буквально драматичний ріст  кількості людей, які страждають від ожиріння.

0 Комментариев