11 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

11 листопада у світі відзначаються Всесвітній день курки, День закінчення Першої світової війни (День пам’яті), День написання паперових листів, Міжнародний день фітнесу, Всесвітній день якості, Всесвітній день шопінгу, Всесвітній день орігамі, Міжнародний день енергозбереження, Всесвітній день міні-лиж, Міжнародний день вина “Темпранільо”, Всесвітній день юзабіліті.

У Китаї – День холостяків, в Японії, Кореї – День шоколадних паличок, у США – День ветеранів, День державності штату Вашингтон, День обізнаності про гомункулах, День червоної помади, День десертного морозива, День “метал-музики”, у Ватикані – Міжнародний фестиваль духовної музики та мистецтва, в Анголі – День незалежності, у Німеччині – Початок карнавального сезону, у Казахстані – День енергозбереження, в Колумбії – День незалежності Картахени, в Індії – День освіти, на Мальдівах – День республіки, у Польщі – Свято незалежності, в Бутані – День Конституції, День народження короля, в Скандинавії – Язичницьке свято Эйнхериар, у Великобританії, Франції, Канаді – День пам’яті полеглих, в Малайзії – День народження султана Келантану, в Латвії – День Lāčplēsis.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Православна церква 11 листопада вшановує пам’ять двох святих – преподобного Авраамія затворника і Анастасії Римської. Святу Анастасію прозвали Овечницею, так як вважали її заступницею овець, а святого Аврамія – Вівчаром або покровителем вівчарів. У народі свято назвали “Аврамій вівчар”, “Анастасія Овечниця”. Найголовнішим частуванням цього дня був овечий або козячий сир. Без нього святковий стіл вважався бідним.

Наші предки в цю дату вшановували пастухів і вівчарів. Їм дарували подарунки і гостинці. Жінки пекли для пастухів пироги, щоб ті краще стежили за стадом. За звичаєм в день Настасії вся сім’я має зібратися разом. Тоді у них ніколи не буде розладу і сварок.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

Анастасія Римлянка з трьох років жила в монастирі і виховувалася у ігумені Софії, яка для багатьох служила прикладом благочестивого життя. Дівчина була дуже красива, тому багато знатні чоловіки пропонували їй заміжжя. Анастасія твердо вирішила присвятити своє життя богу і відкидала будь-які пропозиції.

У той час, коли імператор Декій почав гоніння на християн, начальник міста зажадав до себе Анастасію. Там її переконували відректися від Христа, жити в своє задоволення, вийти заміж і поклонятися ідолам. Дівчина відповідала, що у неї один наречений – Ісус Христос. Її довго мучили, а потім відрубали голову.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

11 листопада – день пам’яті преподобного Авраамія Затворника

Преподобний Авраамій з малих років цікавився священними книгами і збирався піти в монастир після досягнення віку. Але батьки хотіли, щоб син одружився – Авраамій виконав прохання. Через тиждень після одруження він пішов в пустелю і оселився в келії – не виніс тягот сімейного життя.

Єпископ міста викликав святого до себе, щоб відправити його з місією звернення язичників в християнство. Авраамій довго відмовлявся, але єпископ сказав йому, що поки святий живе в пустелі, він рятує тільки себе. Якщо він поїде в місто з проповіддю – врятує інших. Авраамій звернув в християнство багатьох язичників, місто стало повністю православним.

Пізніше він повернувся в свою келію і прихистив свою племінницю – сироту Марію. Одного разу її спокусив якийсь парафіянин і Марія, соромлячись такого свого вчинку, поїхала з келії. Авраамій дізнався про це, знайшов її, змусив покаятися і повернув додому. Незабаром Марія отримала дар зцілення хвороб.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Прикмети на цей день:

 • туман – до морозів;
 • сильно кричать ворони – зима буде холодною.
 • хмари рухаються низько – чекайте похолодання;
 • вночі з’явився іній – вдень снігу не буде;
 • скільки лелек в небі – стільки буде теплих днів;
 • на небосхилі вночі багато зірок – до гарних новин.
 • Голуби ходять великими зграями – до потепління.
 • Дощ в цей день обіцяє відлигу в кінці листопада.
 • Білки роблять багато припасів – до суворої зими.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Що не можна робити в цей день

 • Як і в будь-яке інше церковне свято, сьогодні не можна лаятися і пліткувати.
 • Також наші предки вірили, що якщо 11 листопада подивитися на сонце, то можна осліпнути.
 • Небажано сьогодні виходити з дому – великі шанси накликати біду.
 • Постарайтеся обмежити спілкування з незнайомими людьми.
 • Не залишайте в цей день дитину вдома на самоті.
 • Не можна надягати прикраси з бурштину і дрібного бісеру, інакше буде багато хвороб.
 • Не можна розповідати секрети малознайомим людям.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Що можна робити в цей день

З давніх-давен наші предки молилися святим за здоров’я худоби – вважалося, що Анастасія і Авраамій захищають овець від хвороб. Люди читали молитви і за свою сім’ю, просили удачі і благополуччя. Також господині пекли пироги зі свіжого борошна і робили козячий сир, яким пригощали родичів і сусідів.

 

Іменини у Анастасії, Марії, Анни, Андрія, Афанасія, Василя, Віктора, Івана, Кирила, Олексія, Павла, Миколи, Тимофія та Євгена.  Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

 

0 Комментариев