11 листопада: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

11 листопада 2020 світ відзначає Всесвітній день шопінгу, День написання паперових листів, Всесвітній день орігамі, Міжнародний день енергозбереження, Всесвітній день міні-лиж.

У Китаї – День холостяків, у США – День «метал-музики», День ветеранів, День десертного морозива, в Польщі – День Незалежності, у Німеччині – початок карнавального сезону, в Італії – Фестиваль духовної музики і мистецтва, в Анголі – День Незалежності, у Британії, Франції, Канаді – День пам’яті полеглих, у Німеччині, Швейцарії, Австрії – День святого Мартіна, на Мальдівах – День Республіки, в Бутані – День Конституції, в Індії – День освіти, в Японії, Кореї – День шоколадних паличок, у Колумбії – День незалежності Картахени, у Латвії – день Лачплесіса.

Вихідні в листопаді 2020: скільки відпочиватимемо цього місяця

У православній церкві 11 листопада вшановується пам’ять двох святих – Аврамія Ростовського і Анастасії Римлянки

Слідом за покровителькою ткацтва і прядіння Параскевою П’ятницею, пов’язаною в першу чергу з рослинним волокном (коноплею і льоном), 11 листопада відзначається Анастасія Овечниця і Авраамій Овчар,

Інші назви дня:

 • Настасья;
 • Настасья Стрігальниця;
 • Анастасія Овчарниця;
 • Авраамій Овчар;
 • Вівчарне свято,
 • Абрамова вечірня.

Вівчарне свято свята Анастасія, яка допомагає в роботі з вовняною пряжею. Настасья, як її прозвали в народі, піклується про баранів і овець, про овчарів, і про тих, хто з овечої вовни пряде вовняні нитки, валяє валянки, шиє теплий одяг, виготовляє сукно та ін. На новгородських іконах часто святі Анастасія і Параскева зображуються разом.

11 листопада в південних регіонах закінчували стригти овець. Ще в цей день вирушали до церкви, щоб помолитися заступниці і покровительці вівчарів – святої Анастасії. Вівчарів в цей день пригощали гостинцями, бажали їм міцного здоров’я і довгого життя. Якщо 11 листопада вважався днем вівчарів і пастухів, то 12 листопада вітали рибалок і мисливців.

Ким були Анастасія Овечниця і Авраамій Овчар

Анастасія народилася в знатній сім’ї. Коли їй виповнилося 3 роки, вона осиротіла. Її забрали на виховання в жіночу християнську громаду, розташовану недалеко від Риму. Наставницею дівчинки стала Софія.

Анастасія виросла красивою дівчиною. Багато знатних чоловіків домагалися її прихильності, але вона всім відмовляла. Коли їй виповнився 21 рік, її викликав до себе градоначальник Пров. Йому вона повідомила, що вірує в Ісуса Христа і відмовляється поклонятися язичницьким богам, а також вибирати багатого чоловіка. За це дівчину виставили оголеною перед жителями міста.

Анастасія перед народом почала викривати Прова в гріхах, за що була жорстоко замучена і обезголовлена. Тіло її кинули на розтерзання диким тваринам. Однак наставниця Софія і місцеві християни знайшли тіло дівчини і поховали.

Авраамій Ростовський жив на Русі. Народився преподобний в місті Чухлома (Костромська область). Хрестили його з ім’ям Аверкій. Був він сином благочестивих батьків, з раннього віку присвятив себе служінню Богу і постригся в ченці.

Згідно з переказами, на озері Неро він спорудив собі хатину. Неподалік від нього жило плем’я, яке поклонялося богові Велесу. Одного разу перед Авраамом з’явився Іоанн Богослов, щоб вручити йому жезл з хрестом. За допомогою жезла преподобний розтрощив кам’яний ідол і на його місці звів храм Іоанна Богослова. Авраамій зміг перетворити на християнську віру багатьох язичників.

Народні прикмети та повір’я на 11 листопада

 1. Якщо 11 листопада господар стада віддячить пастуха, то цілий рік його вівці будуть цілими і неушкодженими.
 2. Перш ніж приступити до стрижки овець, потрібно взяти клаптик вовни і вкласти його в ножиці, щоб задобрити злих духів.
 3. Якщо вовки нишпорять по полях, то буде біда. Можливий неврожай, голод чи війна.
 4. Щоб сім’я була міцною і дружньою, 11 листопада всі її члени повинні зібратися разом.
 5. Якщо дівчина в цей день одягне коралове намисто, то буде щасливою і коханою. А якщо намисто повісити вдома на видному місці, то житло буде захищено від злих духів.
 6. Цей день не варто проводити в компанії малознайомих людей. Можливі сварки на рівному місці.
 7. Дитину одну залишати не можна, інакше трапиться з нею неприємність.

11 листопада: прикмети погоди

Зазвичай 11 листопада вітер посилюється. Люди аналізували погодні явища в цей день, щоб визначити погоду на найближчий час:

 1. Якщо йде сніг або дощ, то в день Архангела Михайла (21 листопада) буде відлига.
 2. Низько рухаються хмари по небу – до похолодання.
 3. Якщо вночі іній, то днем снігу не буде.
 4. Голуби воркують – значить, погода буде хороша.

Людина, народжена 11 листопада, буде добре розуміти тварин. Вона може стати пастухом. Люди, що з’явилися на світ в цей день, проживуть довге життя. В якості талісмана їм підходить бурштин.

Що і коли святкуватимемо у листопаді 2020

Іменини у Анастасії, Марії, Анни, Андрія, Афанасія, Василя, Віктора, Івана, Кирила, Олексія, Павла, Миколи, Тимофія та Євгена. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Іменинники в листопаді: кого вітати з Днем ангела наступного місяця?

0 Комментариев