11 березня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

11 березня 2021 року відзначаються Всесвітній день водопроводу, Всесвітній день нирки, День викриттів, Всесвітній день мусульманської культури, миру, діалогу і кіно, Європейський день пам’яті жертв тероризму, День пандемії коронавірусу.

В Індії – Велика ніч Шиви «Маха-Шиваратрі», у США – День Джонні Епплсіда, День любителів попкорну, День вівсяних вафель із горіхами, День бейджика, День пропозиції, День схиляння перед інструментами, у Литві – День відновлення незалежності, у Таджикистані – День друку, в Лесото – День Мошвешве.

Церковний календар: березень 2021

11 березня віруючими людьми шанується святитель Порфирій, архієпископ Газський, котрий жив у п’ятому столітті. Наші пращури називали його Порфирієм Пізнім.

Святий Порфирій походив із шляхетної і багатої родини в Солуні (Тессалоніки) у Македонії. У 25-літньому віці він вступив у скитський монастир в Єгипті. Через п’ять років богомільного життя вибрався до Єрусалима, щоб відвідати святі місця, і поселився у печері над Йорданом. Через п’ять років заразлива пошесть змусила його повернутися до Єрусалима.

Коли Порфирієві виповнилося 40 років, єрусалимський патріарх висвятив його на священика й віддав йому на зберігання частину Господнього хреста.

Святкові та вихідні дні у березні: скільки українцям відпочивати у перший весняний місяць

У 396 році помер єпископ у палестинському місті Газі. Тоді митрополит Кесарії Палестинської Іван після видіння висвятив Порфирія на Газького єпископа. Він ревно працював впродовж 24 років над спасінням людських душ. Спочив Порфирій у Бозі 420 року.

Народні прикмети
повернення перелітних птахів говорить про добрий врожай
будування птахама гнізда на сонячній стороні будинка і дерева – про холодне літо, а на північній стороні – про наближення погожих днів.

Що не рекомендується робити
Знайомитися з дівчатами і жінками.

Календар стрижки волосся: березень 2021 року

У цей день іменини святкують Порфирій, Севастіан, Сергій, Миколай, Анна, Петро і Іван.

Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Іменини в березні – хто відзначає День ангела, кого і коли віати, як назвати народжену в березні дитину

Сьогодні 11 березня весь світ відзначає Всесвітній день водопроводу.

Перший справжній водопровід з’явився в Стародавньому Римі в 312 році до н.е. і по довжині дорівнював 16,5 кілометрів. Цензор Аппій Клавдій в його будівництво навіть вклав власні кошти.

Громадяни були йому за це вдячні, адже раніше люди носили дощову, ключову, річкову воду і зберігали у великих ємностях в своїх будинках.

Магнітні бурі в березні 2021: весна розпочнеться одразу зі сплеску сонячної енергії

 

0 Комментариев