10 вересня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

10 вересня 2020 світ відзначає Всесвітній день запобігання самогубствам і День різнокольорових букетів. У США – День шкільних фотографій, День обміну ідеями, День обіду за переглядом телевізора, в Гондурасі – День дітей, у Белізі – Національний день, в Китаї – День вчителя, у Гібралтарі – Національний день, в Швейцарії – Женевський патріотичний пост, у Гайані – День спадщини американських індіанців.

10 вересня церква відзначає День Анни Пророчиці, Мойсея Мурина і Сави Крипецького. У народі день назвали Скирдники, тому що в цю пору зазвичай закінчувалася жнива хлібів.

Прикмети на 10 вересня говорять про те, що сьогодні будь-яка людина може дізнатися про своє майбутнє і отримати відповіді на всі питання.

Сьогодні за церковним календарем шануються відразу троє святих. День незвичайний і сильний, допоможе зазирнути за межу і дізнатися майбутнє, загострюється інтуїція. Прикмети на 10 вересня допоможуть зазирнути в майбутнє.

Сьогодні прийнято молитися Мойсею Мурину. Кажуть, що якщо у святого попросити зцiлення від aлкоголізму, то він допоможе і вилiкує п’янuцю.

Але найбільший вплив чинила Анна Пророчиця. Ця жінка була благочестивою вдoвою. А ще вона побачила явище Спасителя і визнала маленького Ісуса Сином Господа. Тому прикмети на 10 вересня і говорять про те, що сьогодні кожна людина може на собі випробувати дар прозріння.

Яке свято 10 вересня і що не можна робити: головні традиції і заборони дня - АБЗАЦ

У цей день вшановується пам’ять преподобного Сави Крипецького. Наші пращури славили врожай, починались веселі осінні ярмарки. Люди не даремно поспішали впоратись з польовою роботою, оскільки з цього часу нерідко розпочинались осінні дощі. Якщо у цей день було чути грім, то він передвіщав теплу осінь.

У день 10 вересня завершувалися останні збирання хлібів. 10 вересня вивозили з полів снопи, які укладали в скирти. Прибирали коноплю і збирали урожай яблук. Наближався час затяжних дощів, і потрібно було вберегти врожай від негоди. 10 вересня завершували озимий посів пшениці.

10 вересня відкриваються таємниці майбутнього.

Народні прикмети на 10 вересня

 • 1. Тепла і суха погода – до пізньої зими.
 • 2. Грозові дощі – до теплої осені.
 • 3. До 10-вересня опало все листя з берези і осики – до врожайного наступного року.
 • 4. Багато жолудів і горіхів – до багатого врожаю озимих.
 • 5. Листя беріз жовті – багато опеньків в лісі.
 • 6. Південний вітер подув – рік завершиться легко і безтурботно. Північний вітер несе з собою хвороби і нещастя.
 • 7. 10 вересня родичам хворих на алкоголізм покладається молитися преподобному Мойсею Мурину – для швидкого зцілення хворого.
 • 8. Якщо торговець в цей день збере в полі колоски і сховає їх в затишному місці – торгівля буде вдалою і прибутковою.
 • 9. У ліс краще не йде. А якщо пішли – треба бути гранично обережним: велика небезпека заблукати. Щоб дідько НЕ поплутав, треба взяти для нього пиріжок і покласти на пеньок.
 • 10. Повісити на видне місце зимовий одяг – до вдалого завершення польових і городніх робіт.
 • 11. Побачити уві сні покійних родичів – до щасливого сімейного життя.
 • 12. Зустріти тещу – до біди.
 • 13. Той, хто в цей день народився, виросте гордою і незалежною людиною.

 

У четвер, 10 вересня, іменини відзначають власники таких імен: Ганна, Агапон, Арсеній, Опанас, Анатолій, Веніамін, Георгій, Григорій, Денис, Юхим, Захар, Іларіон, Ігнатій, Іосиф, Касян, Лаврентій, Лук’ян, Леонтій, Макар, Нестор, Павло, Панкрат, Савва, Сидір, Софрон, Тит, Федір, Феодосій, Лука, а також Микола.  Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

0 Комментариев