10 порад до посадки плодових дерев

news

З початком весни в місті будуть проводитись сільськогосподарські ярмарки, де продаватисмуть садивний матеріал. Щоб саджанці приносили вам радість і в майбутньому хороші врожаї, треба дотримуватись десяти основних порад.

1. Якщо посадку не вдалося провести восени, то саджанець зберігають у прикопі або в підвалі у вологому піску, і до посадки беруться вже навесні через 1-2 тижні після підсихання грунту, але так, щоб встигнути до розпускання бруньок.

2.Вибираючи саджанець, слід віддати перевагу тому, в якому коренева система велика, а крона маленька, і в жодному разі не навпаки. Якщо надземна частина (як у триліток) таки вже велика, її вкорочують, приводячи у відповідність до кореневої системи. Якщо цього не зробити, саджанцю буде важко прижитися і рости.

3. Дворічний саджанець приживається легше, ніж трирічний, а однорічний – легше, ніж дворічний. Закладення зерняткових садів зазвичай здійснюють сформованими дворічними або добре розвиненими однорічними саджанцями. Кісточкові породи садять переважно однорічними. Восени висаджують яблуні, вишні і сливи, навесні – менш зимостійкі породи і сорти, а також саджанці яблуні та груші на карликових підщепах, оскільки у такого деревця, посадженого восени, може підмерзати коренева система .

4. Повноцінний дворічний саджанець яблуні, груші, сливи, вишні повинен мати чітко окреслений стовбур і 3-5 півметрових скелетних гілок, спрямованих рівномірно в різні боки. Бажано, щоб гілки були перпендикулярні відносно стовбура або з нахилом від нього більше 45 градусів. Гілки, що відходять під гострим кутом, як правило, слабко прикріплені до стовбура і надалі під вагою плодів часто відламуються.

5. Перевірте бруньки на верхівках одноліток і гілках дволіток – вони повинні бути добре сформованими, великими, без пошкоджень шкідниками чи хворобами. Такі ж вимоги і до саджанців кущів смородини, агрусу, малини. Бажано, щоб у смородини були добре розвинені нішоподібні мочкуваті корінці і 1-3 пагони надземної частини .

6.Корінь під час продажу повинен бути захищений земляною бовтанкою або вкритий вологою мішковиною. Річ утім, що коренева система не має захисного шару, що оберігає від висихання. І якщо коріння сухе, завітрене, то це означає, що воно вже мертве .

Варто звернути увагу і на крону . Якщо на саджанці залишилося листя, то його належить обережно видалити (общипати чи обрізати, але не обривати), не пошкодивши бруньок у пазухах листків . Слід оглянути кору: якщо вона зморщена, то саджанець викопаний давно і встиг висохнути. Можна злегка відщипнути невеликий шматочок кори: у свіжого саджанця оголиться живий, зелений шар. Якщо цей шар коричневий, то саджанець мертвий.

7. Особливо уважним належить бути купуючи саджанці вишні й сливи, бо можна отримати кореневу порість невизначеного походження. Сортовою є тільки крона, що розташована вище місця щеплення, а коренева система і коренева порость сортовими не є .

8. Ідучи по саджанці, обов’язково візьміть плівку, добрий шматок шпагату і змочену мішковину (або добре змочену газету). Купивши, спочатку оберніть коріння вологою мішковиною або газетою, зверху плівкою і добре стягніть шпагатом . Гілки обережно підтягніть до стовбура і теж обв’яжіть.

9. Незалежно від способу зберігання, кореневу систему саджанця опускають в чисту воду за день до посадки, але не раніше і не триваліше за добу, а безпосередньо під час садіння занурюють у земляну, глиняну або глиняно-гнойову бовтанку (1 частина глини, 2 частини коров’яку, 5-7 частин води) , щоб не допустити навіть короткочасного підсихання коренів. При посадці коренева шийка повинна бути на 3-5 см вище від поверхні землі. Незалежно від вологості грунту, посаджені деревця потрібно добре і рясно полити .

10. Обрізують посаджені деревця тільки весною. Осіння процедура сильно знижує їхню зимостійкість.

Розповіла провідний спеціаліст управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Тетяна Грушевська

0 Комментариев