10 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

10 липня 2020 світ відзначає День польоту на парасольці і День народження футбольного свистка. В США – День збору чорниці, День кошеня, День пікніка з плюшевим ведмедиком, День коктейлю «Піна Колада», в Мавританії – День армії, в Угорщині – Фестиваль вина «Бичача кров», в Японії – День натто, у Монголії – День державного прапора, на Багамських островах – День незалежності.

У православній церкві 10 липня вшановують пам’ять Самсона странноприїмця – сина благочестивих і заможних римлян. Самсон у свій час отримав хорошу освіту і, зокрема, вивчав лікарське мистецтво. Завдяки доброму серцю, він безоплатно допомагав хворим людям. Коли батьки Самсона померли, то він звільнив всіх рабів, а стан роздав бідним і убогим. Бог побачив благі справи Самсона і нагородив його даром чудотворення. У той час країною керував імператор Юстиніан, який тяжко захворів і покликав цілителя Самсона, звернувшись до нього за допомогою.

Самсону варто було тільки доторкнутися до хворого місця – і Юстиніан став здоровим. Імператор вирішив щедро нагородити Самсона, але він від подяки відмовився і попросив просто побудувати лікарню і притулок для знедолених. Після цього сам Самсон став керувати лікарнею і притулком, до кінця життя допомагаючи оточуючим.

Народні прикмети на 10 липня

Дощ на Самсона – дощі будуть постійно йти аж до самого Бабиного Літа

Кучеряві хмари 10 липня пливуть з північної сторони, то це віщує посуху. Якщо хмари пливуть із Заходу, то буде погана погода.

Сіно зеленого кольору на Самсона – буде багато гречаної каші. Чорне сіно 10 липня віщує багатий рік на пшоняну кашу.

На листі кінського щавлю з’явилися липкі крапельки соку – прикмета того, що через два дні піде дощ.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

  • 10 липня не можна вживати нецензурних висловів та намагатись образити друзів та малознайомих людей
  • Не можна погано думати про оточення та про себе
  • Не можна займатись важкою фізичною працею та городом
  • Не можна дивитись у дзеркало до світанку
  • Не можна їсти багато шкідливих смаколиків.

У п’ятницю, 10 липня, іменини відзначають власники таких імен: Георгій (Юрій, Єгор), Іван, Іоанна (Жанна), Мартин. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев