10 квітня: яке сьогодні свято?

news

10 квітня православна церква вшановує пам’ять преподобного Іларіона Нового, ігумена Пеликитського, який жив у 8 столітті. Преподобний Іларіон Новий з юних років присвятив себе служінню Богу і багато років провів у затворі. За непорочність і святість життя він спочатку удостоївся сану пресвітера, а потім був поставлений ігуменом Пелікітського монастиря. Благодатною силою молитви він зводив дощ під час посухи, відганяв від полів шкідливих тварин і робив багато інших чудес.

Раніше в цей час тільки сніг зійшов, а квіти тільки починали розпускатися, а саме – мати-й-мачуха. Квітка був любима народном Русі, про неїнавіть є легенда. Була одна жінка, у якої померла дочка. Це дуже ранило мати і вона віддала все своє тепло і ласку могилі дочки, а пасербиці нічого не залишилося. З цих почуттів матері і мачухи народилася квітка, її листя бархатистою стороною завжди звернене до землі, а холодною та гладкою – до інших людей. З листя цієї рослини готували цілющі чаї. У настій додавали алтей і материнку – тоді чай допомагав при грудних хворобах, якщо додавали малину – це було потогінний засіб, а якщо ромашку – виходив відмінний засіб від бронхіту.

Вважалося, що в цей день Степанів вінок, який плели 15 серпня, вже втрачає свою силу, тобто він вже не охороняє будинок від хвороб, а якщо травинки з нього заварювати окропом, то пар від цього настою вже не допоможе від хвороби.

Народні прикмети на 10 квітня – святого Іларіона

  • Чується глухий і тривалий грім – буде багато дощів у найближчі тижні
  • Сороки сидять 10 квітня на верхівках дерев – холоди скоро закінчаться
  • Дощ у цей день – буде хороший урожай.
  • Туман та іній вранці 10 квітня віщують багатий урожай фруктів, овочів і злаків

Іменини в цей день

Василь, Іван, Іларіон, Ілля, Микола, Сава, Степан

10 квітня свято у світі

День брата і сестри (Siblings Day) — закликає продовжувати традицію шанування сімейних і родинних зв’язків, зміцнюючи у такий спосіб відносини між рідними людьми, такими якими є один для одного брати і сестри.

Міжнародний день руху Опору — свято присвячене героям Другої світової війни, які сприяли вигнанню ворога на окупованих територіях, вносячи свій вагомий внесок у знищення фашизму. Святкується в усьому світі 10 квітня і підкреслює мужні вчинки людей.

День народження сірника — у 1831 році французький студент Шарль Соріано створив фосфорні сірники. А 10 квітня вже у 1833 році він замінив у суміші для сірникових головок білий фосфор жовтим. З цього моменту цей день вважається днем ​​народження сірника.

Міжнародний день шпильки

Національний день півмісяця з корицею у США (випічка у формі півмісяця з додаванням цукру, кориці і масла. Нагадуємо, що кориця є хорошим джерелом марганцю, клітковини, заліза і кальцію)

0 Комментариев