10 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

10 квітня 2021 року у світі відзначаються День брата і сестри, День банана, День народження сірника, Глобальний день роботи з дому, День народження англійської шпильки, День складання загадкових словників, Міжнародний день руху опору, Всесвітній день гомеопатії, Всесвітній день холотропного дихання.

У США – День обіймів з вашим собакою, День гольфіста, День круасанів із корицею, День дитячого масажу, День заохочення молодого письменника, День сільськогосподарських тварин, у Таїланді – День каучуку, в Азербайджані – День будівельника, в Ісландії – День інженера, у Таджикистані – День внутрішніх військ.

Церковний календар: квітень 2021

10 квітня – День пам’яті преподобного Іларіона Нового

Преподобний Іларіон Новий, ігумен Пелікітський, з юності присвятив себе служінню Богу і багато років провів в затворі. За непорочність і святість життя він спочатку удостоївся сану пресвітера, а потім був поставлений ігуменом Пелікітського монастиря (поблизу протоки Дарданелли).

Іларіон мав дар зцілення і вигнання нечистої сили. Він присвятив все своє життя допомозі людям. Кажуть, що він умів викликати дощ в розпал літньої посухи, наповнював сіті рибою, коли не було улову, і відганяв від полів птахів і шкідників.

Іларіон прожив довге життя і прийняв мученицьку смерть від полководця Лаханодракона, який переслідував християн.

Наші предки назвали цей день також Іларіон – Виверни голоблі. Таку назву день отримав за те, що до 10 квітня погода теплішає і снігу більше не чекають. Це означає, що прийшов термін прибирати сани. Для цього їх потрібно звільнити від голоблі.

10 квітня – День пам'яті преподобного Іларіона Нового, Іларіон – виверни голоблі: традиції, прикмети та головні заборони

Прізвисько «виверни голоблі» святий Іларіон отримав на Русі через те, що погода до дня його пам’яті стає зовсім теплою. Навіть якщо сніг долежав до 10 квітня, то скоро він точно повністю розтане. Тому пора з саней вивертати голоблі і відправляти зимовий транспорт на повітку. Ще в цей день ходили очищати ставки, які скинули крижаний покрив.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

Вважалося, що на Іларіона втрачає свою цілющу силу Степанов вінок, який вили минулого літа у Степанів день. 15 серпня всією сім’єю збиралися на лузі і з дванадцяти лугових трав плели вінок, який потім несли в будинок і вішали на покуті. За повір’ям, він захищає будинок і його мешканців від будь-яких бід і напастей, а також допомагає в лікуванні простудних захворювань. Коли підступала біда, або в будинку хтось хворів, господиня відривала від вінка квіти і трави і обливала їх окропом. Вірили, що добрий дух квітучого лугу переможе хвороби, а також допоможе людській душі відчути, що скоро настануть світлі дні.

10 квітня славили мати-й-мачуху, яка, за народним віруванням, гріє землю. Ця дивовижна квітка одна з перших з’являється на відталої землі, прикрашаючи весняні галявини хороводом золотистих головок. Цвіте рослина в квітні-травні. За тривалістю цвітіння їй немає рівних серед первоцвітів. У теплі і сонячні дні суцвіття витягуються на своїх квітконіжках, розпрямляються і повертаються до сонця, щоб поніжитися в його променях. Увечері квітки закриваються і разом зі стеблинками поникають, як би засинаючи. Це дозволяє рослині уберегтися від нічних заморозків і зберегти від намокання пилок.

Календар стрижки волосся: квітень 2021

Існує легенда, пов’язана з виникненням квітів мати-й-мачухи. У ній сказано, що одна зла жінка вирішила погубити дочку свого чоловіка від першого шлюбу, щоб він з нею не спілкувався і не бачився з колишньою дружиною. Вона заманила дівчинку до обриву і зіштовхнула з нього. Коли мати виявила пропажу дочки, то кинулася її шукати, але вона запізнилася – дівчинка вже не дихала. У люті мати кинулася на мачуху, вони зчепилися і впали на дно яру. На наступний день на схилах яру виросла ця рослина. З одного боку її листки були м’які, а з іншого – жорсткі, а над ними з’явилися маленькі жовті квіти, що нагадують золотисте волосся дівчинки.

Народні прикмети на 10 квітня

 • Чується глухий і тривалий грім – буде багато дощів у цей місяць.
 • Сороки сидять 10 квітня на верхівках дерев – скоро буде тепло.
 • Дощ у цей день – буде добрий урожай.
 • Чайки ввечері низько кричать – влітку буде посуха.
 • Якщо чайки співають протяжно, то на наступний день можна чекати ясної погоди.
 • Туман і іній вранці цього дня передвіщають багатий урожай фруктів, овочів і злаків.
 • Чайки літають низько – чекайте посухи.

Що можна робити 10 квітня

 • Сьогодні сміливо вирушайте у подорожі.
 • Рекомендується у цей день завершити всі заплановані раніше справи.

Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних дат

Чого не можна робити 10 квітня

 • У цей день не можна обманювати, сваритися та випивати.
 • Ну і звичайно не забувайте про те, що все ще триває Великий піст. Будьте милосердними і всепрощенними!

10 квітня День ангела імені відзначають: Марія, Іларіон, Степан, Боян, Євстрат, Ілля, Лазар, Сава. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

0 Комментариев