1 жовтня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

1 жовтня 2020 світ відзначає Міжнародний день кави, Міжнародний день літніх людей, Міжнародний День музики, Міжнародний день охорони єнотів, Всесвітній день вегетаріанства, День народження поштової листівки, Міжнародний день балету.

В Японії – день саке, у США – День домашнього печива, День пожежного цуценя, День волосся, День чорних собак, День мережива, у КНР – День освіти Китайської Народної Республіки, Свято середини осені «Чжунцюцзе» (свято місяця), в Болівії – День посадки дерев, у Британії – День поезії, День Лінкольншира, в Кореї – осіннє свято «Чхусок», в Узбекистані – День вчителів і наставників, на Кіпрі – День Незалежності, в Азербайджані – День працівників прокуратури, у Нігерії – День Незалежності, в Камеруні – день Об’єднання, у Шрі-Ланці, Сальвадорі, Гватемалі – день захисту дітей, в Індонезії – день Святості Панча сила.

За народним календарем сьогодні – день Ірини або Аріни. В цей час люди відправлялися на збір шипшини, тому що вірили, що саме на Ірину вона набуває надзвичайних лікувальних властивостей. Її активно використовували в народній медицині для приготування вітамінних напоїв, які вживали для зміцнення імунітету. З шипшини також готували різні смачні десерти – повидло, компоти, мармелад.

Традиції та звичаї на 1 жовтня

1 жовтня починали збирати шипшину. Вже тоді знали, що вона не тільки володіє приємним смаком і ароматом, але також здатна допомогти в боротьбі з різними захворюваннями.

У народі вважали, що найкорисніший шипшина – той, що зібраний саме на Аріну. Слов’яни використовували його не тільки в кулінарних, але і в лікувальних цілях. Готували з шипшини спеціальні вітамінні напої, які застосовували для зміцнення імунітету. Також варили киселі, варення. З шипшини виходив смачний мармелад, повидло.

1 жовтня продовжували дівочі посиденьки. Зазвичай поєднували їх із заготівлею капусти на зиму. Прийнято було збиратися у кого-небудь у будинку, шинкувати, солити капусту, одночасно радіючи, розмовляючи, виконуючи пісні.

Також 1 жовтня аналізували природні явища і намагалися передбачити, якою буде погода на найближчі дні і навіть місяці.

Народні прикмети на 1 жовтня

  • Якщо журавлі вже летять в теплі краї, то на свято Покрова буде холодно і настане справжня зима.
  • Якою буде погода на Арину, такою, згідно з прикметами, вона буде і 1 квітня.
  • Якщо людина народилася 1 жовтня, то вона буде мандрівником. В якості талісмана йому можна носити гранат.
  • Птахи з відльотом не поспішають – швидше за все, зима прийде нескоро.
  • Бур’ян виростає високим – прикмета, що багато снігу випаде.
  • Береза 1 жовтня не втратила свого листя – сніг буде ще нескоро.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

У цей день не варто хвалитися перед іншими своїми успіхами та досягненнями, а також просити у Господа більше, ніж вам необхідно.

Сьогодні не варто лінуватись, адже потрібно робити заготовки на зиму, збирати гриби, сушити ягоди тощо.

Не можна прибирати павутину, якщо ви її помітили. Нехай плететься далі, адже вона знаменує теплу погоду.

 

Міжнародний день кави – свято поціновувачів напою у всьому світі. Вперше відзначається 1 жовтня 2015 року за погодженням з Міжнародною організацією з кави.

Кава – продукт, який найбільше продається після нафти. Щоденно в усьому світі випивається 2,25 мільярди горняток кави. В Україні перші згадки про каву в Україні датуються 1672 роком – у цей період в Кам’янець-Подільському турки відкрили першу кав’ярню, – пише Місто

Львів по-справжньому розпробував цей напій тільки у XVIII столітті. Галичанин Юрій Кульчицький 1683 року відкрив кав’ярню “Під синьою фляжкою”. Це стало поштовхом популяризації кави в Україні. У багатьох народів є свої етнічні традиції, котрі стосуються кави. Греки обожнюють кавову пінку: якщо на сватанні нареченому подали каву без пінки, то про весілля можна забути.

Скандинави займають друге місце після італійців за кількістю уживаної кави. У Копенгагені є так званий район Латте з величезною кількістю кав’ярень. У число відомих кавоманів входили Оноре де Бальзак, Вольтер, Йосип Бродський, Наполеон Бонапарт, Віктор Гюго, Анна Ахматова та Жорж Санд. Надихаючий факт – великий композитор Йоганн Себастьян Бах на честь кави створив Кавову Кантату у 1732 році.

Кава позитивно впливає на серцево-судинну систему організму. Люди, котрі випивають від 3 до 5 горняток кави щоденно, страждають від захворювань серця майже в 3 рази менше тих, хто обирає інший напій. У дослідженні спростовується розповсюджений міф про нормування кави.

Немає особливої різниці в тому, п’єте ви 1 горнятко в день чи 3, тому що така кількість не може негативно позначитись на серцево-судинній системі. Цей напій зменшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і Паркінсона, знижує загрозу ракових захворювань, не дає розвиватися хворобі суглобів, підвищує м’язову силу у літніх людей.

Вітаємо всіх кавоманів із цим святом. Бажаємо запашної кави та гарного настрою на увесь день.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев

Залишити коментар

*