1 січня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції, особливості дня

news

1 січня відзначається День Боніфатія і Новий рік. Православна церква відзначає день пам’яті Святого великомученика Боніфатія.

І, незважаючи на те, що 1 січня вважається днем Нового року, віруючі також вирушають до церкви і моляться, шануючи цього Святого. Боніфатій вважається небесним заступником для всіх людей, охороняючи їх від хвороби і пияцтва. Тому йому часто моляться для позбавлення від алкоголізму.

Новий рік

Новий рік святкують багато народів відповідно до визнаного календаря. Свято настає в момент початку нового року.

У більшості давніх народів святкування Нового року збігалося з початком відродження природи й відбувалось зазвичай до березня. Усі язичницькі народи ознаменовували його службовими обрядами богам, урочистими приношеннями, а також забавами. Давні єгиптяни відзначали початок нового року святом відродження Осіріса. У давній Греції народ і жерці, надягнувши на себе маски, влаштовували на вулицях ходу з піснями й танцями. Жінки на званих вечорах ворожили.

«Всесвітній день миру» або «День всесвітніх молитов про мир»

Міжнародне свято, під час якого віруючі звертаються з молитвами до Бога послати мир на Землю і припинити всі кровопролитні війни. Відзначається щороку, 1 січня, в перший день кожного нового року. Загальне гасло Всесвітнього дня миру: «Пробач, і ти отримаєш мир».

Торжество Пресвятої Богородиці

Католицьке свято, присвячений Діві Марії. Відзначається щорічно 1 січня. Має найвищий статус в градації свят – торжество. Входить до числа «обов’язкових» свят, коли відвідування меси вважається обов’язковим. Торжество Пресвятої Богродиці завершує собою Октаву Різдва. У цей день в Католицькій церкві також здійснюється спогад Обрізання Господнього.

День святого мученика Боніфатія

Святий Боніфатій був слугою в однієї багатої пані і жив у Римі. Будучи християнином, він милосердно ставився до людей, цілком виправдавши своє ім’я, яке у перекладі з латинської мови означає «чинити добро».

Коли Боніфатій поїхав на Схід за мощами святих мучеників, які загинули за Христову віру, то у Тарсі, рідному містечку св. апостола Павла, погани ув’язнили його і жорстоко катували. Він прославив Бога мученицькою смертю 306 року.

Народні прикмети 1 січня

  • Якщо в перший день Нового року ніч буде зоряною і без хмар, то, швидше за все, урожай буде багатим. Особливо це стосувалося врожаю ягід.
  • Погода 1 січня дозволяла визначити, яким буде перший день літа – теплим чи холодним.
  • Цього дня не потрібно багато працювати, інакше весь рік пройде важко.
  • Не варто виносити сміття, щоб не накликати біду.
  • Якщо ви займаєтеся торгівлею, то зробіть знижку першому покупцеві – за прикметами вважається, що це допоможе забезпечити успіх в справах на весь рік.
  • Зустрічати Новий рік варто в новому одязі, щоб потім весь час перебувати в гарному настрої.
  • Якщо за прикметою 1 січня на вулиці тепло – чекайте хорошого врожаю зернових культур.
  • До Нового року варто роздати всі борги і завершити всі справи – це дозволить почати щось нове і домогтися реалізації задуманого.
  • Якщо 1 січня на деревах іній, значить, рік буде благополучним для проведення сільськогосподарських робіт.
  • Якщо новорічна ніч видалася місячною – чекайте рясного врожаю гороху, сочевиці і бобових культур.
  • Якщо з неба 1 січня падає невеликий сніг – чекайте багатого врожаю пшениці. Якщо в новорічну ніч дме вітер – восени можна зібрати багатий урожай горіхів.

1 січня День ангела святкують: Ілля, Тимофій, Григорій, Боніфатій, Пров, Євтихій, Трифон, Аглая, Капітон.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев