1 листопада: яке сьогодні свято?

news

1 листопада відзначається перенесення мощів преподобного Іоанна Рильського – святого, якого вважають покровителем болгар. Однак слов’яни завжди молилися йому 1 листопада. Згідно з історичними відомостями, Іван Рильський проживав приблизно в IX столітті, і його батьки, благочестиві сільські жителі, дуже рано померли. Іоанну довелося заробляти на життя самостійно, і тривалий час він працював пастухом.

У Древній Русі в цей день проводжають осінь і зустрічають нову зиму. Якраз в цей час зазвичай починалися сильні морози. Люди дивилися за погодою. Наприклад, якщо йшов сніг і було холодно, то весна теж буде пізньою і холодною. Але якщо було тепло, буде і весна така же.

Народні прикмети на 1 листопада

  • Морозний день 1 листопада видався – значить, 8 листопада (на день Дмитрія Солунського) буде спостерігатися відлига.
  • Якщо людина народилася 1 листопада, то вона відрізнятиметься деякою балакучістю, і її талісманом є гранат.
  • Не дати коню відпочити – до нещастя та жебрацтва.
  • Вночі випав сніг в невеликій кількості, але саме небо є зоряним – прикмета, що скоро вдарять потужні морози.
  • Перелітні птахи 1 листопада високо летять – зима буде сніжною, і навпаки.
  • Бруд на вулиці – снігопад буде тільки через 28 днів, сира погода, але перший сніг випав і не тане – навесні багато пролісків буде.
  • Добре підмерзла земля перед снігопадом – чекай врожайного року.
  • Холодно, йде сніг – весна буде похмурою і холодною.
  • На вулиці тепло 1 листопада – весна буде теплою, а зима також не стане відрізнятися тріскучими морозами.
  • Сорока скаче біля будинку – за прикметами, чекай новин.
  • Насипали корми сорокам. Якщо птаха прилетіла і спокійно клювала корм, то це означає, що домовик турбувати господарів не буде.

Міжнародний день вегана

Так-так, у веганів теж є свій день. Це свято, до речі, з’явилося відносно давно, в 1994 році. Тоді 1 листопада було 50-річчя веганські суспільства. У цей день багато його представників та інші активісти проводять різні благодійні та просвітницькі заходи, а також інформаційні акції, які присвячені святковій тематиці. До речі, цей день є кінцем місяця вегетаріанської усвідомленості, який починався 1 жовтня.

День всіх святих у західних християн

1 і 2 листопада у католиків – це дні щоб вшанувати пам’ять покійних. В 1 листопада День всіх святих, а 2-го День поминання покійних. У християнстві у сьогоднішнього свята сильні язичницькі корені. 2 тисячі років тому кельти святкували Новий рік, а в його переддень відзначали Самайн. Це символізує перехід до зими вважається містичним і чарівним. В цей день в наш світ приходять сіди. Так називають нейтральних, хоча і іноді і ворожих до людей чарівних істот. А люди можуть і самі відвідати потойбічний світ. Так як межа нечітка, то душі померлих теж можуть повернутися додому і часто вимагають жертовну їжу у живих. Так язичницькі сіди за часів середньовічного християнства стали нечистою силою, яка, нібито виходить лякати звичайних людей. Тому і вважається, що в Хеллоуїн виходять відьми і влаштовують шабаш.

Іменини в цей день: Дмитро, Іван, Леонтій, Михайло, Микола, Павло, Петро, Сергій, Фелікс

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев