1 листопада: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

1 листопада 2020 світ відзначає Всесвітній день вегана, Католицький день усіх святих, День обізнаності про синдром Леннокса-Гасто, Міжнародний день вина “Ксіномавро”.

В Україні – День працівника соціальної сфери, у США – День приготування їжі своїм вихованцям, День сімейної грамотності, День оцту, День просмажених молюсків, День зубної щітки, в Мексиці, на Гаіті – День мертвих, у Болгарії – День народних будителів, у Бутані – День коронації короля, на Віргінських островах – День свободи, в Алжирі – День революції, в Японії – День пам’яті сил самооборони, у Білорусі – День працівників цивільної авіації.

За народним календарем 1 листопада – день Садока або Іванів день. Зазвичай в цей день селяни остаточно прощалися з теплом. Дні ставали коротшими, могли вдарити перші морози. Люди намагалися не навантажувати себе важкою роботою, найчастіше саме на Садока різали домашню птицю і готували з неї різноманітні смачні страви.

Церковний календар: листопад 2020

Садока вважали покровителем людей, які померли без покаяння. Люди вірили, що такі душі спускаються 1 листопада на землю. Тому селяни одягалися страхітливими персонажами і влаштовували гучні вечірки, щоб відлякати нечисть.

У православній церкві відзначається перенесення мощів преподобного Іоанна Рильського – святого, якого вважають покровителем болгар. Однак слов’яни завжди молилися йому 1 листопада. Згідно з історичними відомостями, Іван Рильський проживав приблизно в IX столітті, і його батьки, благочестиві сільські жителі, дуже рано померли. Іоанну довелося заробляти на життя самостійно, і тривалий час він працював пастухом. Одного разу Іван втратив корову з телям, за що був сильно побитий своїм господарем. Тоді Іоанн звернувся до Бога і в молитві просив його допомогти знайти пропажу. Сталося диво: Іоанн побачив корову з телям на іншому кінці річки, а потім самостійно переніс їх через водойму і повернув господареві. Останній, побачивши це, щедро нагородив юнака.

Народні прикмети на 1 листопада

 • Морозний день 1 листопада видався – значить, 8 листопада (на день Дмитрія Солунського) буде спостерігатися відлига.
 • Якщо людина народилася 1 листопада, то вона відрізнятиметься деякою балакучістю, і її талісманом є гранат.
 • Не дати коню відпочити – до нещастя та жебрацтва.
 • Вночі випав сніг в невеликій кількості, але саме небо є зоряним – прикмета, що скоро вдарять потужні морози.
 • Перелітні птахи 1 листопада високо летять – зима буде сніжною, і навпаки.
 • Бруд на вулиці – снігопад буде тільки через 28 днів, сира погода, але перший сніг випав і не тане – навесні багато пролісків буде.
 • Добре підмерзла земля перед снігопадом – чекай врожайного року.
 • Холодно, йде сніг – весна буде похмурою і холодною.
 • На вулиці тепло 1 листопада – весна буде теплою, а зима також не стане відрізнятися тріскучими морозами.
 • Сорока скаче біля будинку – за прикметами, чекай новин.
 • Насипали корми сорокам. Якщо птаха прилетіла і спокійно клювала корм, то це означає, що домовик турбувати господарів не буде.

Чого не можна робити 1 листопада

День наші предки вважали важким. Не можна було годувати птахів на перехрестях, щоб не плодити нечисть.

Не варто у цей день приймати подарунки від малознайомих людей.

1 листопада наші предки уникали масових заходів і великих скупчень людей.

День ангела: календар іменин на 6 - 9 червня

Іменини у Івана, Павла, Дмитра, Миколи, Сергія, Михайла та Петра. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Вихідні в листопаді 2020: скільки відпочиватимемо цього місяця

 

Міжнародний день вегана

Перше вегетаріанське товариство було утворено в 1847 році в Англії, проте саме вегетаріанство традиційно було пов’язане з народом стародавньої Індії. Навіть на сьогоднішній день індійці складають понад 70 відсотків вегетаріанського населення світу.

День народження Європейського союзу

Утворився на основі підписаного 7-го лютого 1992-го року Маастрихтського договору, який набув чинності 1-го листопада 1993-го року

День усіх святих

1 листопада, безпосередньо перед Днем поминання покійних, католики відзначають День всіх святих. Історія появи свята пов’язана з культурою язичників. Ще кельтські племена 1 листопада святкували Самайн — переддень Нового року. Язичники вірили, що цей день має містичну силу, що саме перед Новим роком до людей приходять чарівні істоти — причому не тільки добрі. Стародавні вважали, що в День всіх святих душі померлих повертаються у свої колишні будинки, щоб отримати жертовну їжу.

 

 

0 Комментариев