1 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

1 липня 2020 У цей день світ відзначає Міжнародний день жарту, День Курячого Бога і День винаходу сонцезахисних окулярів.

В Україні – День архітектури, День слідчого, у США – День поштового індексу, День поштової марки, День креативного морозива, День імбирного печива, Канада – День Канади, в Болгарії – Свято Джулая, в КНР – День Комуністичної партії, у Таїланді – День скаута, в Сурінам – День свободи, у Мексиці – День інженера, в Лесото – День сім’ї, в Сомалі – День союзу, в Індії – День лікаря, Фестиваль посадки дерев, в Руанді, Бурунді – День незалежності, у Сінгапурі – День Збройних сил, у Вірменії – День працівників прокуратури, у Киргизстані – День податкового працівника, в Гані – День республіки, у Новій Зеландії, Австралії – День тартана, на Британських Віргінських островах – День території.

Щорічно у першу неділю липня Україна відзначає День працівників морського і річкового флоту, а також День Військово-морських сил ЗСУ. У 2018 році це професійне свято припадає на 1 липня.

Ще одне професійне свято, що відзначається 1 липня – День архітектури України, який був встановлений в 1995 році.

1 липня наші предки відзначали День Ярила. Люди вірили, що саме сьогодні настає найкращий час починати косовицю і збирати лікарські трави. Також, в народі вважали, що на Ярила можна побачити безліч надприродних явищ – дірки в землі, які ведуть у протилежну частину світу, або своїх зниклих родичів. Це ставало можливим через те, що сонце уповільнювало свій хід і відкривався потойбічний світ. Головна прикмета дня: якщо вмитися сенокосной росою в Ярилин день, можна стати красивіше і здоровіше, а золота вечірня зоря обіцяє гарну погоду.

До цього дня наші предки приурочували ярмарку і так звані ярилини ігрища. Супроводжувалося свято піснями, танцями, кулачними боями, походами по гостям. Народ веселився, молодь водила хороводи. Зверніть увагу, що Ярилин день відзначали не тільки 1 липня, але і 1 березня.

Вважається, що цей день особливий, коли відступають земні біди, і стають видні дари землі, дивлячись на які можна побачити багато. Наприклад, якщо в полудень заплести міцні (не першу року) гілки у берези, то через них з крутого берега річки можна побачити своїх близьких, від яких давно не отримували звісток.

Існує повір’я, що 1 липня – маківка літа – час, коли всі святі з язичницьким богом Ярилою силою міряються, а побороти його не можуть.

Цього дня чекали весь рік. З самого ранку чоловіки відправлялися в поле, косили траву. Господині з матраців викидали стару солому і набивали їх свіжим сіном, на якому спали до самої осені. Увечері всім селом збиралися, палили багаття, водили хороводи, співали пісні, веселилися.

Народні прикмети на 1 липня

  • Туман стелиться по долинах вранці – ознака того, що буде ясна погода.
  • Якщо латаття пізно прокидається вранці і ледь піднімається над водою, то після обіду чекай дощу.
  • Якщо вранці немає роси, то вночі буде дощ.
  • Якщо вночі не спиться, то можна подивитися на місяць в небі і спробувати подумки повісити на ріг відро. Якщо відро «висить», то буде сухо, а якщо «падає», то бути дощу.

Сьогодні свої іменини відзначають: Олександр, Василь, Віктор, Леонтій, Сергій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев